GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-07-2019 18:37

 Başkanlar Ve Vekiller Şanlıurfaspor'u Görüştü

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül; Vali Abdullah Erin, Vekiller ve Merkez İlçe Belediye Başkanları ile birlikte Şanlıurfaspor'u görüştü. Başkan Beyazgül, "Şanlıurfaspor'da yaşanan sorunlara hep birlikte şehir olarak  çözüm arayacağız" dedi.

 Başkanlar Ve Vekiller Şanlıurfaspor'u Görüştü

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül; Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Milletvekilleri Ahmet Eşref Fakıbaba ve Zemzem Gülender Açanal, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Karaköprü Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Aslan, ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Peltek ile birlikte Şanlıurfaspor'u değerlendirdiler.

Toplantının ardından bir değerlendirme yapan Başkan Beyazgül, amaçlarının Şanlıurfaspor'un içerisinde bulunduğu değerlendirmek ve çözüm yolları aramak olduğunu söyledi.

Şanlıurfaspor için ortak kararla hareket edeceklerini belirten Başkan Beyazgül, "Toplantımızı yaptık. Şanlıurfaspor'umuzu görüştük. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatamızı aldığımızdan hemen sonra Şanlıurfaspor'umuzla yakından ilgilendik. Takım Play-Off'a çıktığı sırada mevcut başkanımıza 'Bakın biz hazırız' dedik. Ancak mevcut başkanımız Şanlıurfaspor'u şampiyon etme gayretinde içerisindeydi. Onu da gördük. Ve o gayretinin onun hakkı olduğunu düşündük. Ve biz elimizi taşın altına koyma adına 'Biz, takımı almaya hazırız' dedik. Daha sonraki süreçlerde de bunu ifade ettik. Yöneticilerle toplandık, 'Bakın aldığımız borç 80 milyon gibi büyük bir borç. Bu ancak tüm Şanlıurfa dinamikleri ile hareket edilince çözülebilecek bir borç. Tek bir kişinin taşın altına elimi koyuyorum. Bunu çözeceğim dediğiniz anda mahçup olursunuz. Yapamazsınız. Size de Şanlıurfaspor'a da yazık olur. Bunun için gelin. Beraber bunun çözüm yoluna gidelim' dedik.

Bu konuda farklı düşünceler ortaya konuldu ve yola devam edildi. Bugün burada toplandık ve sorunun çözümü için bir araya geldik. Bugün elini taşın altına koyma zamanı. Bir kısım vekillerimiz Urfa'da değildi, bir kısım vekillerimizin başka görevleri vardı. Hepsinin vekaleti bizlerde. Bizler ne karar verirsek onlar da aynı kararın altına imza atacakları söylediler.

Zaman çok daraldı. Zamanın geniş olduğu bir dönemde 'Getirin Şanlıurfaspor'u. Şanlıurfa halkı ile şeffaf bir şekilde paylaşalım. Ve kararı birlikte verelim' dediğimiz zamanı geçtik. 10 günlük bir süre var. 15-20 milyon civarında bir paranın hazır edilmesi gerekiyor. Bu para ile birlikte belirli bir rakamın her ay ödenmesi gerekiyor. Bunun için kamuoyu ne diyor. Bu kaynakları nereden alırız, nereye koyarız. Hangi para kaynağı, halkımızın nasıl teveccühü olur. Bu iş için taşın altına kimler elini koyar. Bunun da çağrısını yapıyoruz. Kamuoyumuzda geç olmasına rağmen, ama neden: Şanlıurfaspor'umuzun başında yine bir başkan var. 18 yöneticisi istifa etmiş. Geçmiş dönemde 'Biz bu işin gayreti içerisindeyiz. İyi niyetle girdik. Yardımcı olun' diyorlar. Bizler de bu iyi niyetin önünü kesmemek adına bir şey  demedik. Ama bugün işin tıkanma noktasına glediğini kmauoyu da bizler de görüyoruz. Bu nedenle bu işin kamuoyu tarafından yüzümüzü dönmemiz gerektiğini anlıyoruz. İnşallah atacağımız kararlar hayırlı olur. Urfa'nın kararı, Urfa'yı ileriye götürecektir. Halkımızdan aldığımız intibaları değerlendireceğiz" dedi.

Toplantıya katılan Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba ise "Mevzu Şanlıurfaspor. Katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şanlıurfaspor'umuzun 75-80 trilyon borcu var. 6 puanı silinmiş. Şayet acil bir şekilde 10 gün içerisinde 15 milyon bulunmadığı takdirde bu silinecek puan sayısı 15'e çıkacak. Tabi bu konuda ne yapabiliriz diye düşündük. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız başından beri görüşünü vermiş. Şanlıurfaspor için her türlü çalışmayı yapacağız" dedi.

Milletvekili Zemzem Gülender Açanal da takımın içerisinde bulunduğu soruna çözüm bulunması için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.