GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-09-2019 16:49   Güncelleme : 01-09-2019 17:02

Cihana Hamilik Eden Ecdadın Torunlarıyız

Cihana Hamilik Eden Ecdadın Torunlarıyız

Cihana Hamilik Eden Ecdadın Torunlarıyız

Milli Nesil Hareketi kurulduğu günden bugüne kadar gönüllere dokunan çalışmalar yürütüyor.

Diyarbakırlı bir vatanseverin KKTC’DE yaptığı çalışmalar orada yaşayan halk tarafından takdir ediliyor.

Halkın gönlüne hitap eden ve bu uğurda çalışmalar yürüten Milli Nesil Hareketi milli olan her şeyin yanında, gayri milli olan her şeyin de karşısında olduğunu ifade eden ve genel başkanlığını İsmail Yıldız’ın yaptığı hareket milli şuur ve bilinç kazanmak için canla başla çalışıyor.

Milli Nesil Hareketi Genel Başkanı İsmail Yıldız; “64 bin şehidi ve şühedanın bulunduğu KKTC’den yükseleceğine inandığım dava uğruna çalışmalar yürütüyorum. Milli şuur ve bilinçle hareket edenin her zaman başarılı olacağını düşünüyorum. KKTC’de kurulduğu günden bugüne kadar şahsıma ve inandığım davama yazılı ve görsel medya başta olmak üzere en çokta sosyal medyada saldırılar oldu. Ama bu saldırılar şahsımı ve teşkilatımızı yıpratmak yerine daha da güçlendirdi. Bizler öyle basit saldırılardan korkacak ve geri adım atacak bir nesil değiliz. Çünkü bizim nesli olduğumuz ecdadımız koskocaman cihanı titreten ve aynı zamanda asırlarca hamilik yapan bir ecdattır. Biz ki böyle bir ecdadın torunları öyle basit saldırılardan yılmayıp daha da güçlenerek çıktık. Allah yar ve yardımcımız olsun. İnşallah inandığımız bu kutlu davada gerek teşkilatımda yer alanlar gerekse de teşkilat dışında davamıza gönül verenler asla umutsuzluğa kapılmasın. Çünkü bizler her zaman inandığız ilkeler uğruna savaştığımız sürece galip geleceğimizi de biliyoruz” dedi.   

“VATAN SEVGİSİ İMANDAN GELİR”

İmanlı ve milli bir nesil için uğraştığını belirten Yıldız, “Biz Kıbrıs’ta teşkilat binamızın açılışını yaparken buraların hem bizim hem de Türkiye’de yaşayan herkesin ortak değerleri olduğunu biliyoruz. KKTC, Türkiye ve diğer ülkelerde devletini, milletini ve bayrağını seven insanlar olarak çalışmalar yürütüyoruz. Milli değerlerimizi korumak ve bunu yeniden hayata geçirmek adına bir araya geldik. Bunları yaparken herhangi bir siyasi parti ve etnik kökeni dışlamadan hareket ediyoruz. Hepsine eşit derecede kucaklayıcı bir şekilde davranarak bu davaya hizmet etmeye çalışıyoruz. KKTC’de devletine ve bayrağına gönül vermiş bir sürü siyasi partiye üye olup da bu davaya gönül verenler de vardır” diye konuştu.

“BİZİ HEDEF GÖSTERENLER OLDU”

Bunları anlatırken, o gün bu davaya inananların sahaya cansiperane bir şekilde devletinin, milletinin ve bayrağının yanında olduğunu gördüklerini kaydeden Yıldız, “Türkiye ve KKTC’de ‘Bayrak ve Vatan’ bizim kutsalımızdır ve bu yasalarla güvence altına alınmıştır. Ona dil uzatan kim olursa olsun vatan haini ilan edilir. Çünkü bayrak benim en kutsalımdır ve en tepede durması gerekir. Biz Milli Nesil Hareketi olarak meşrebi, dini, dili, ırkı ne olursa olsun ortak paydamız vatan ve bayraktır ve bu konuda da herkese saygı gösteriyoruz. Çünkü biz Kürt, Türk veya Arap ayrımı yapmayız. Bizi tehdit ve saldırıyla yıpratmaya çalışanlar da dâhil olmak üzere tüm dünya bilsin ki bizim için vatan ve bayrak kutsaldır. Bizleri yıldırmaya çalışanlar asla amaçlarına ulaşamayacaklardır” şeklinde konuştu.

“MİLLİ NESİL HAREKETİNE KATILSINLAR”

Yıldız, KKTC’de yaptığı çalışmalardan bahsetmesinin ardından Türkiye’de yaptığı çalışmaları da şu şekilde açıkladı; “Doğusuyla ve batısıyla bir olduğumuz dünyanın gözünün ve kulağının dün olduğu gibi bugünde buraya dikmesi bizleri ziyadesiyle bilemiştir. Çünkü bizler tarihin en şerefli milleti olarak dünyada bizim dâhili ve harici tüm işbirlikçi hainlerin oyunlarının farkındayız. Bu vesileyle gerek KKTC’de gerekse Türkiye’de bütün gücümüzle teşkilatlanmaya gayret gösteriyoruz. Teşkilatlarımızın ilkini de Güneydoğu ve Ortadoğu’ya açılan kapı olarak gördüğümüz Diyarbekir’de, ikinci teşkilatımızı da Fatih Sultan Mehmet Han’ın diyarı olan Trabzon’da kurduk. Bir yıl içerisinde tüm Türkiye’de teşkilatlanarak devletimize ve milletimize birer gönüllü neferler olarak çalışacağımızı belirtmek istiyorum. Aynı zamanda bu kutlu davamız olan ve bu uğurda kurduğumuz Milli Nesil Hareketine gönül vermiş olan vatandaşlarımızı da saflarımızda görmekten onur duyacağız.”

HABER: SEVTAP & BAYBURT