EKONOMİ
Giriş Tarihi : 02-09-2019 22:13

İşbirliklerinin artırılmasına çalışıyor

İşbirliklerinin artırılmasına çalışıyor

İşbirliklerinin artırılmasına çalışıyor

 

 

* ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, Türkiye ve Suzhou'nun ticaret, yatırım ve turizm işbirliklerinin artırılmasına çalışırken, bir yandan da Higer Bus Co. Ltd.'u ziyaret edip elektrikli ve hidrojenle çalışan yeni nesil otobüsleri ve yurtdışı faaliyetleri ile ilgili bilgi aldıktan sonra, Türkiye’deki yatırım fırsatları konusunda şirket yetkililerini bilgilendirdiler.

 

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, Çin'in Jiangsu eyaleti Suzhou şehrini ziyaret ederek yerel yöneticiler ile görüşerek Türkiye ve Suzhou'nun ticaret, yatırım ve turizm işbirliklerinin artırılması konusunda fikir alış verişinde bulundular.

 

ÇHC Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, Çin'in doğusunda Jiangsu eyaletinde bulunan Suzhou şehrini ziyaret ederek yerel yöneticiler ile kapsamlı istişarelerde bulundu. Büyükelçi A. Emin Önen, Belediye Başkan Yardımcısı Cao Houling ile görüşmesinde Türkiye ve Suzhou'nun ticaret, yatırım ve turizm işbirliklerinin artırılmasında mutabık kaldılar.

 

Görüşmede ayrıca, Suzhou’da yerel hükümetinin desteği ile Türkiye tanıtım faaliyetleri düzenlenmesi yönünde uzlaşı sağlandı. Böylece Suzhou halk müzesinde, Türkiye ile ilgili turizm, gastronomi, yatırım ve ticaret temalı tanıtım organizasyonları hayata geçirebilecek.

 

 

Büyükelçi Önen, elektrikli ve hidrojenle çalışan yeni nesil otobüs üreticisi

yetkililerini Türkiye’deki yatırım fırsatları konusunda bilgilendirdi

 

Büyükelçi Önen ayrıca, Suzhou'nun önde gelen otobüs üreticisi olan Higer Bus Co. Ltd.'u ziyaret edip elektrikli ve hidrojenle çalışan yeni nesil otobüsleri ve yurtdışı faaliyetleri ile ilgili bilgi aldıktan sonra, Türkiye’deki yatırım fırsatları konusunda şirket yetkililerini bilgilendirdiler.

 

Büyükelçi A. Emin Önen Suzhou Endüstri Parkını ziyaretinde ise, Türkiye'deki yatırım fırsatlarını anlattı ve Türk şirketlerinin Çin’e yatırım yapması durumunda bölgeden ve endüstri parkından nasıl yararlanabileceği hangi desteklerden faydalanabileceği ile ilgili bilgi aldı.

 

 

Türkiye’mizi tanıtıp, yatırım olanaklarını anlatmak için

Çin'in farklı bölgelerine ziyaretler gerçekleştiriyoruz

 

Suzhou Belediye Başkan Yardımcısı Cao Houling ile görüşmelerinde Türkiye ve Suzhou'nun ticaret, yatırım ve turizm işbirliklerinin artırılmasında mutabık kaldıklarını belirten Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçimiz Abdulkadir Emin Önen, “11 milyonu aşkın nüfusu ile Çin'in önemli bir ticaret ve iş merkezi olan Suzhou şehrinin milli geliri 280 Milyar doların üzerindedir. Şehir aynı zamanda Fortune 500 şirketlerinden 100'den fazlasının yatırımı bulunan Suzhou Endüstri Parkına da ev sahipliği yapmaktadır” dedi.

 

Büyükelçi Emin Önen, “Bugünkü Suzhou şehrine ziyaretimiz çok başaralı geçti. Güzel Türkiye’mizi tanıtıp hem yatırım olanaklarını anlatmak hem de yerel alanda işbirliği imkanlarını tespit etmek için Çin'in farklı bölgelerine ziyaretler gerçekleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.