GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-10-2019 09:24   Güncelleme : 07-10-2019 09:27

Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak’a çirkin saldırı

Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak’a çirkin saldırı

Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak’a çirkin saldırı


Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu, Şanlıurfa Kent Konseyi Seçiminde Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak’a yapılan yumruklu saldırıyı kınadı.

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Mehmet Çelik, “Şanlıurfa’da oluşturulan Kent Konseyi Seçimlerinde söz alarak, Kent Konseyi Seçimlerinin merkez ilçelerle sınırlı tutulmasının yanlış olduğunu, 10 ilçenin görülmezden gelinmemesi gerektiğini, tüm STK’ların bu çatı altında eşit şekilde yer alması gerektiğini belirten Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlar Daire Başkanı olduğu ileri sürülen kişinin, yalan söylüyorsun, sözleri ile başlayan tartışmada, daire başkanının yakını olduğu ileri sürülen bir kişi tarafından yumruklu saldırıya uğramıştır. Bu saldırı, basın camiasını hem üzmüş ve tedirginlik yaratmıştır. Görevi başında saldırıya uğrayan bir kamu görevlisi içi, yapılması gereken tüm idari ve adlı işlem ve müeyyidelerin, meslektaşımıza saldırıda bulunanlar için de uygulanması hususunda Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Şanlıurfa Valiliği ve Cumhuriyet Başsavcılığını göreve davet ediyoruz” dedi.

Yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyoruz Şanlıurfa çalışan gazeteciler olarak sayın başkana geçmiş olsun diyoruz ve her zaman başkanın yayında yer almaya deva ediyoruz