Asayiş
Giriş Tarihi : 09-10-2019 15:04   Güncelleme : 09-10-2019 15:08

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığı'ndan İl Müftüsüne ziyaret

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat ve beraberindeki bir heyet, Şanlıurfa İl Müftüsü Mehmet Taştan'ı ziyaret etti.

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığı'ndan İl Müftüsüne ziyaret


"Camiler ve Din Görevlileri Haftası" dolayısıyla İl Müftülüğünü ziyaret eden Erat, İslam'ı ölçü alan bir hareket olarak din ve diyanete önem verdiklerini, din görevlilerinin, kendilerinin yanında çok önemli bir değere sahip olduklarını ifade etti.

 

Gittikleri her yerde iyiliği emretme, kötülükten men etme görevini yerine getirdiklerini söyleyen Erat, "Toplumdaki ahlaksızlığın, kötü gidişatın, gençlerin madde bağımlılığına müptela olmasına gözümüzü kapamıyor, görmezlikten gelmiyor, aksine bu sorunları ortadan kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bununla birlikte din görevlileri olan müftülerimiz, imamlarımız bizler için çok değerli bir konuma sahiptirler. İslam'ı ölçü alan bir hareket olarak din ve diyanete ciddi anlamda değer verdiğimizi ifade etmek isteriz." dedi.

 

"Camiler, Kâbe'nin birer şubeleridir"

 

Camilerin, ümmeti birleştirici bir fonksiyona sahip olduğunu ifade eden Erat, "Camiler, Kâbe'nin birer şubeleridir. Camiler İslam ümmetini bir araya getirecek yegâne mekânlardır. Bu anlamda ümmetin her ferdi, kadın-erkek, yaşlı-genç, hangi ırk ve mezhebe sahip olursa olsun camilere gereği gibi sahip çıkmaları gerektiğine inanıyoruz." şeklinde konuştu.

 

Erat, ayrıca 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' münasebetiyle Mehmet Taştan'a hayırlı hizmetler ve çalışmalar temennisinde bulundu.