GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-10-2019 08:48

Yurtta hava durumu  

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güney doğusu ile Ordu, Van ve Samsun'un doğu ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor  

Yurtta hava durumu  

 

   Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güney doğusu ile Ordu, Van ve Samsun'un doğu ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara, İç Ege ve İç Anadolu ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.  

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

  Ankara: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 22

  İstanbul: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 22

  İzmir: Az bulutlu ve açık, sabah saatlerinde iç kesimleri yer yer puslu ve sisli 26

  Bursa: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli 24

  Adana: Parçalı ve çok bulutlu 30

  Antalya: Parçalı ve az bulutlu 29

  Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, doğu ilçeleri aralıklı sağanak yağışlı 21

  Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 20

  Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 13

  Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 24

İHA