SİYASET
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

BDP'li Binici ''AKP Siyasi Soykırım Yapıyor''

Şanlıurfa’da "KCK" adı altında başlatılan operasyonu sert bir dille eleştiren BDP,Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binci AKP yönetimini diktatörlük olarak tanımladı.

BDP'li Binici ''AKP Siyasi Soykırım Yapıyor''

Şanlıurfa’da "KCK" adı altında başlatılan operasyonu sert bir dille eleştiren BDP,Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binci AKP yönetimini diktatörlük olarak tanımladı.Kürt meselesinin söz konusu olduğu zaman AKP’nin "Dağda öldürme ovada tutuklama" politikasını benimsediğini kaydetti.

 

BDP Şanlıurfa İl Başkanlığında ,bugün ‘urfadabugun.com’haber sitemize verdiği röportajda önceki günkü BDP’li 22 kişinin tutuklamalarına sert tepki gösterdi.

 

BDP Şanlıurfa’da “KCK” adı altında yapılan operasyona ilişkin açıklama yaparak sert tepki gösterdi. Açıklamada,önceki gün Şanlıurfa merkezli olarak İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Eşkişehir ve Muş’ta birçok eve baskın düzenlendiği hatırlatılarak, AKP hükümetinin “Siyasi soykırım operasyonları”nın hız kesmeden devam ettiği vurgulandı.

 

AKP’nin politikasını “Dağda öldürme, ovada tutuklama” olarak değerlendiren BDP, AKP hükümetinin Kürt sorununun çözümünden yana olmadığını ifade etti.

 

KCK operasyonu kapsamında önceki gün parti üyelerine yapılan operasyonlar kapsamında BDP Şanlıurfa İl Eşbaşkanlarımız Fatma İzol ve Mahmet Vural ile birlikte 22 kişi tutuklanmıştı.

 

İbrahim Binici, yaptığı açıklamada, ‘’AKP hükümetinin öldürerek ve tutuklayarak bir halkı ve onun mücadelesini yok etmek istediğinin altı çizdi.

 

AKP hükümeti ne yaparsa yapsın, halkımızın partisine ve mücadelesine olan bağlılığını yok etmeye gücü yetmeyecek.

 

Binici, AKP Hükümeti bir taraftan Haktan, hukuktan bahsederken ,diğer taraftan hakkı ve hukuku çiğniyor.BDP ve Kürt halkı olduğu zaman maalesef çifte standart ve diktatörlük yapıyor.Bu diktatörlüğe verilecek en iyi yanıtın halkımızla birlikte daha çok örgütlenmek, daha çok mücadele etmek olduğunu çok iyi biliyoruz dedi.

 

Milletvekili Binici yaptığı Açıklamada;

 

Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile birlikte çok sayıda BDP Milletvekilleri ile birlikte yarın saat 9.00’da Şanlıurfa’ya gelerek bu operasyonlar ve tutuklanmalar ile ilgili Basın açıklaması yapacağını söyledi.

 

Haber :İbrahim Uygur

HABERİN VİDEOSU: