KADIN
Giriş Tarihi : 24-11-2019 10:14

Yine kadın cinayeti: 1 ölü, 2 yaralı

 75 yaşındaki adam, kendisine saldırdığı iddia edilen Azeri uyruklu 2 aylık karısını ve akrabasını pompalı tüfekle vurdu

Yine kadın cinayeti: 1 ölü, 2 yaralı

 Akraba kadın olay yerinde hayatını kaybetti, Azeri eş  ve koca ağır yaralandı

  ANTALYA (İHA) - Antalya'nın Kumluca ilçesinde 75 yaşındaki adam, evde kendisine saldırdıkları iddia edilen ve yaklaşık 2 ay önce evlendiği Azeri uyruklu eşini ve eşinin akrabası kadını pampalı tüfekle vurdu. Azeri uyruklu akraba  Firdus Aliyeva olay yerinde hayatını kaybetti. Olayda  tüfekle  ağır yaralanan yaralan Azeri eş ve kafasına sert bir cisimle vurularak yaralanan koca hastanede tedavi altına alındı.

  Olay bugün akşam saatlerinde Kumluca ilçesi Hızırkaya mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre  Hüseyin Y. (75) yaklaşık 2 ay önce evlendiği Azeri uyruklu eşi Muhabbat J. (51) eşinin akrabası Firdus Aliyeva (51) arasında  iddiaya göre evlilik sözleşmesi sebebiyle  tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu yine iddiaya göre kadınlardan biri Hüseyin Y.’nin başına sert bir cisimle vurdu. Başına aldığı darbeden sonra evde bulunan pompalı tüfekle rastgele  ateş eden Yeni, eşi Muhabbat J. ve akrabası Firdus Aliyeva’yı ağır yaraladı. Silah sesini duyan komşularının haber vermesiyle olay yerinde gelen sağlık  ekipleri ve jandarma tarafından yapılan ilk incelemede Firdus Aliyeva’nın yaşamını yitirdiğini belirlendi.Başına aldığı sert bir darbe sebebiyle yaralanan Hüseyin Y. ve  Yeninin pompalı tüfekle vurduğu eşi Muhabbat J. Kumluca Devlet Hastanesi ile  özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. 

Hayati tehlikesi bulunan Hüseyin Y. yapılan ilk müdahalenin ardından Antalya’ya sevk edilirken, Muhabbat J.’nın ise yoğun bakım ünitesinde tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Malını mülkünü bana bırak tartışması 

1 kişinin ölümü, 2 kişinin ağır yaralanmasıyla sonuçlanan tartışmanın Muhabbat J.'nın evlilik öncesinde Hüseyin Y.'den ölümü durumunda mal varlığının kendisine kalması için sözleşme talep etmesi, ancak Hüseyin Y.'nin daha önce sıcak baktığı sözleşmeden vazgeçmesi sebebiyle çıktığı idida edildi. Çiftin bu sebeple uzun süredir aralarının açık olduğu ve akrabasının da Hüseyin Y.'ye bu konuda baskı yaptığı ileri sürüldü.

Jandarma ve Cumhuriyet Savcısının incelemesinin ardından Firdus Aliyeva’nın cenazesi otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumuna gönderildi.Kumluca Cumhuriyet başsavcılığı'nın konuyla ilgili soruşturmasının devam ettiği bildirildi.