SİYASET
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Selahattin Demirtaş: ''Urfa'da Ahlaksız Çete Var''(VİDEO)

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş KCK operasyonları kapsamında tutuklanan BDP Şanlıurfa İl Başkanı Fatma İzol ile birlikte 22 kişiinin tutuklanmasını tepkilerini dile getirmek için Şanlıurfa BDP İl binasında Basın açıklaması yaptı.

Selahattin Demirtaş: ''Urfa'da Ahlaksız Çete Var''(VİDEO)

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,BDP Milletvekilleri İbrahim Binici ve Nursel Aydoğan ile birlikte öğlen saatlerinde Şanlıurfa’ya gelen BDP Lideri Demirtaş,kalabalık bir şekilde partililer tarafından karşılandı.

 

Genel Başkan Demirtaş ,beraberindeki Milletvekilleri BDP İL Başkanlığına geçerek partililerle görüştü.Demirtaş burada yaptığı Basın toplantısında geçen hafta BDP İl Başkanı Fatma İzol ve parti üyelerine yapılan operasyonlarıdeğerlendirdi.

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa merkezli 6 ilde düzenlenen KCK operasyonları kapsamında gözaltına alınan 24 kişiden aralarında BDP Şanlıurfa İl Başkanı Fatma İzol BDP Viranşehir İlçe Başkanı Mehmet Halis Aktaş, BDP Ceylanpınar İlçe Başkanı İbrahim Ogur, BDP Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı Mehmet Vural’ ında bulunduğu 22’si çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

 

Genel Başkanı Selahattin Demirtaş BDP il Binasında basın açıklaması yaparak bölgede yürütülen KCK operasyonlarını değerlendirdi. Demirtaş, Şanlıurfa’da operasyonları yürüten ahlaksız bir çete olduğunu ileri sürdü. Demirtaş yaptığı açıklamada ' BDP’nin Genel Başkanı Şanlıurfa’ya geliyor sırf karşılanmasın diye insanlar gelmesin diye terör estiriliyor.

 

İnsanlara GBT sorgulaması yapılıyor belediye başkanımızın bile aracı evrakları eksik diye bağlanıyor. Araçlara el konuluyor kişiler gözaltına alınıyor partinin genel başkanı Urfa’ya geldiğinde insanlar karşılamasın. Bugün AKP’nin MHP’nin genel başkanı Şanlıurfa’ya geldiğinde bu çete bu şekilde davranabiliyor mu? Davranamıyor. Demek ki bu çete'ye özel bir görev verilmiş .

Bakın İbrahim Ayhan arkadaşımız il başkanı ile aynen bu çetenin komplosu nedeni ile tutuklanmıştır. Bu nedenle Urfa’da ki ahlaksız operasyonları çete olarak değerlendirdi.

Demirtaş : ''Vali başta olmak üzere bu komplolarla ilgili hukuk çerçevesinde hesap verecek'' dedi.

 

BDP Genel Başkanı Demirtaş: ‘’İbrahim Tatlıses suikastinde iktidarın parmağı var’’ dedi. Demirtaş , Tatlıses olayının faillerinin AKP olduğu iddiasında bulundu.

 

 

Birçok kente birçok ilçede çalışma yürütürken zorluklara karşı karşıya geliyoruz 

Partimizin üzerinde hadi hesabı beli olmayan hukuksuz vicdansız kanundışı baskılar ve yaptırımlar söz konusu bütün bu konular ilişkin hükümetin politikasına bir anlam biçiyoruz.

 

Bu baskılar hükümet kaynaklı baskılardır her yerde baskı her yerde bir sindireme Politikası var.Ama Türkiye de biz örgütlü olduğumuz iler içersinde Urfa kadar ahlaksızca baskı yaşanan il yoktur.İfadesini kullandı.

 

BU HUKUKSUZULUKLARI SİZLER TEKER TEKEKR PAYLAŞCAĞIM 

 

Bu son Operasyonlar da, gözaltına alınarak tutuklanan 22 arkadaşlarımıza buradan geçmiş olsun diyorum,  kısacası Urfalılara geçmiş olsun diyorum.

İki İl eş” başkanımız altı İl yöneticimiz Viranşehir Ceylanpınar Suruç ilçe başkanlarımız ve Burada parti çalışmalarını yapan yöneticilerimiz tutuklanıp cezaevine konulmuştur.

 

  DEMİRTAŞ BU İLK AHLAKSIZLIK DEĞİLDİR DİYE KONUŞTU

  

İlk ahlaksıca operasyon değil, Urfa’da son üç yıl içersindeki bütün İl başkanlarımız Tutkulu bir milletvekilimiz Tutkulu.  Belediye başkanlarımız milletvekillerimi hepsi içerdeler.

Demir taş konuşmasını şöyle devam eti.  Urfa Emniyetin de BDP ye karşı oluşturulmuş bir çete tarafından komplolar neticesinde tutuklanmışlar.  Kanın dışı dinlenme yapıyor kanun dışı tanık oluşturuyor tanıkların, ifadesine müdahale ediyor yasadışı elde etiği dinlemeleri değiştiriyor ve yaptığı komplolar a bir fezleke oluşturuyor BDP suçlayarak tutuklama oluşturuyor.

 

Bakın İbrahim Ayhan arkadaşımız il başkanı ile aynen bu çetenin komplosu nedeni ile tutuklanmıştır. Bu nedenle Urfa’da ki ahlaksız operasyonları çete olarak değerlendirdi.

 

Haber :İbrahim Uygur

HABERİN VİDEOSU

VİDEO 2

VİDEO-3