KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 15-01-2020 12:04

Çok güzel hareketler bunlar  Eğitimci şairden ikinci güzel hareket

Çok güzel hareketler bunlar  Eğitimci şairden ikinci güzel hareket

Çok güzel hareketler bunlar  Eğitimci şairden ikinci güzel hareket

 

Diyarbakır’da yaşayan Siverekli eğitimci şair Şefika Keskin Çetiner yayınladığı ilk şiir kitabı” Gönül yaram” isimli kitabının tüm gelirini Siverekli yoksul öğrenciler için mont ve bot alarak harcamaya devam ediyor.
Eğitimci Şair Çetiner, Aralık ayında Diyarbakır Siverekliler Derneğinde düzenlediği imza günde elde etiği gelirler Dernek Başkanı Burhan Erol ile birlikte Siverek ilçesine gelerek yaklaşık 300 yoksul çocuğa mont ve bot alarak kendi elleriyle çocukları giydirmişti.
Eğitimci Şair Bu kez İzmir’de düzenlediği imza günde şiir kitabından elde ettiği gelirle, ikinci kez Diyarbakır Siverekliler Dernek Başkanı Burhan Erol ile birlikte bu kez ilçenin kenar mahallelerinde birinin ilkokulunda 160 öğrenciye kışlık bot dağıttı.
Şiir kitabının tüm gelirini öğrenciler için harcamaya devam edeceğinin Belirten Eğitimci Şair Şefika Kesici Çetiner yaptığı açıklamada şunları kaydetti” Bu zorlu çalışmalarımda Bana destek olan Değerli Dernek Başkanımız Fedakâr insan Burhan Erol’a çok teşekkür ederim. Kendimde emekli bir öğretmen olduğum için bu işte büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyorum” dedi.