SPOR
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Başbakan Fenerbahçe'nin düşmesini istemedi

Türkiye Futbol Federasyonu'nun seçimli olağaüstü genel kurulunda önce aday olan sonra da çekilen eski Bakan Kürşat Tüzmen, göreve gelmesi halinde şike ve teşviğe karışmış 8 takımı küme düşüreceğini söyledi.

Başbakan Fenerbahçe'nin düşmesini istemedi

Tüzmen, Fenerbahçe'yi de küme düşüreceğini, Fenerbahçeli olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bu yüzden kendisinin Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olmasını istemediğini ve bu yüzden de adaylıktan çekildiğini iddia etti.

 

Samanyolu Haber TV'de canlı yayına katılan Kürşat Tüzmen, TFF Başkan adaylığından neden çekildiğini de açıkladı. Tüzmen, TFF Başkan adaylığı sırasında yaşadığı olayları şöyle anlattı: "Başbakan Fenerbahçeli olunca istersen geri çekme yani. Mecbur kaldım.

 

Şimdi iki yol var ya Başbakan’a rağmen bu yola girmek. O da yanlış olur. Bu kadar zaman yol arkadaşlığı yapıyoruz. Beraber yola çıkmışız. Bize yakışmaz. Daha sonra Bakan Suat Kılıç ile görüştüm.

 

Sayın Başbakan Fenerbahçeli olduğu için Fenerbahçe'nin düşmesini istemedi."

 

"8 TAKIM DÜŞÜRECEKTİM"

 

"Federasyon başkanı olsaydım 8 takım düşürecektim" diyen Kürşat Tüzmen, "Ben tabi operatör doktor gelince 8 takım, 3 takım birinci ligden 5 takım 2 ligden düşürecektim ama Türk sporu Avrupa'da ve dünyada oynamaya devam edecekti.” şeklinde konuştu.