GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-11-2022 13:16

Şanlıurfa'da Abide Köprülü Kavşağı Ulaşıma Açıldı

Şanlıurfa'da Abide Köprülü Kavşağı tüm hatları ile ulaşıma açıldı. 26 gün vadedilenden erken sürede açılan köprülü kavşak sürücüleri sevindirdi.

Şanlıurfa'da Abide Köprülü Kavşağı Ulaşıma Açıldı

Şanlıurfa’da ulaşım sorununa köklü ve kalıcı çözümler üreten, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent içi trafiğini rahatlatacak olan Abide kavşağında yapımı tamamlanan ikinci köprü de asfalt çalışmasını tamamladı.

Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, İpekyol Bulvarı, Necmettin Cevheri Bulvarı, Atatürk Bulvarı ile 18 Mart Çanakkale Caddesini birbirine bağlayan, Şanlıurfa kent trafiğinin can damarı olan Abide Kavşağı şehir merkezine rahat bir nefes aldıracak.

 

Abide Kavşağında şehir içi trafik akışını önemli ölçüde rahatlatacak olan ilave köprünün kontrollü bir şekilde araç trafiğine açılmasının ardından ikinci köprü de tamamlandı. İpekyol bulvarını Diyarbakır yoluna bağlanan yan köprünün tamamlanmasıyla birlikte asfalt çalışması tamamlandı.

İpekyol Bulvarını Diyarbakır Karayoluna bağlanan köprünün yan yollarında alt yapı çalışmasını tamamlayan ekipler, asfalt serimi yaptı. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Abide Kavşağı İpekyol Viyadüğü de araç trafiğine açıldı.

Açılış töreninen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve yönetim ekibi katıldı.

Başkan Beyazgül vaad edilenden erken açılan Köprülü kavşağın Şanlıurfa'ya hayırlı olmasını temenni etti.

 

Haber: İbrahim Uyğur 

 

AdminAdmin