Asayiş
Giriş Tarihi : 18-03-2020 14:25   Güncelleme : 18-03-2020 14:29

VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN SEL MÜCADELESİ

VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN SEL MÜCADELESİ

VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN SEL MÜCADELESİ

Viranşehir’de gece saatlerinde başlayan ve giderek etkisini gösteren sağanak yağmur sele neden oldu.

Dün gece başlayan sağanak yağmur,bugün de etkisini sürdürdü. Sağanak yağış, başta Tekneli olmak üzere birçok Kırsal mahallede sele dönüştü, bir çok ev ve ekili tarla sular altında kaldı.

Viranşehir Belediyesi,su baskınlarının ardından harekete geçerek selin yaşandığı Kırsal mahallelerde iş makinalarıyla yoğun çalışma başlattı.

Viranşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri,İş makinelerinin desteğiyle suların tahliyesi için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Dün gece başlayan ve bugünde etkisini sürdüren sağanak yağışın ardından Belediye ekiplerinin sahada yoğun bir çalışma yürüttüğünü belirten Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Sağanak yağışın özelikle Kırsal Mahallerde etkili olduğunu ve sel baskınlarına neden olduğunu söyledi.

Ekiplerin dün geceden beri teyakkuza geçerek çalışma yürütüğünü ifade eden Başkan Ekinci, çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini kaydetti.

Sel’den etkilenen Mahalle sakinleri ise, ani müdahale ve çalışmalardan dolayı Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve ekibine teşekkür etti.