ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 24-03-2020 19:19   Güncelleme : 24-03-2020 19:27

Antep Yaptı, Gözler Beyazgül’de

Antep Yaptı, Gözler Beyazgül’de

Antep Yaptı, Gözler Beyazgül’de

Korona virüs salgınına karşı vatandaşların sağlığını korumak için gece gündüz çalışan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, sahada çalışan personellerine 1000 lira ikramiye vereceklerini açıkladı. Başkan Fatma Şahin’in açıklamasının ardından Gözler Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine çevrildi.

Çin’in Wuhan kentinde dünyaya hızla yayılan ve binlerce insanın ölümüne neden olan korona virüse karşı ülke genelinde alınan tedbirler devam ediyor. Korona virüs nedeniyle ilk günden itibaren tedbirlerini artıran Gaziantep Belediyesi ilk müjdeyi personellerine verdi. Başkan Fatma Şahin, kent genelinde sahada çalışan personellerine yönelik bin lira ek ödeme yapılacağını açıkladı. Başkan Şahin’in açıklaması personeller arasında sevinçle karşılanırken gözler Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile İlçe belediyelerine çevrildi. Şanlıurfa’da vatandaşların sağlını korumak ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla mesai gözetmeksizin gece gündüz çalışan büyükşehir ve ilçe belediyelerde çalışanlara ek bir ödemenin yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu oldu. Gözler şimdi Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve ilçe belediye başkanlarına çevrildi.

 Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, telekonferans sistemi ile görüşme yaptığı daire başkanlarından yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alarak ‘’Vatandaşlarımıza nasıl sosyal destek hizmeti veriyorsak çalışanlarımıza da sosyal destek vereceğiz. Günlük 33 lira olan desteğimiz aylık bin lira olarak personellerimize vereceğiz’’ diye konuştu.

Başkan Fatma Şahin’in sosyal medyadan paylaştığı o video