GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-04-2020 15:08

Mehmet Kızıl’dan 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı

ABDULLAH YİĞİT –İSTANBUL Kızıl Group Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Mehmet Kızıl, 5 Nisan Avukatlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mehmet Kızıl’dan 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajı

ABDULLAH YİĞİT –İSTANBUL
Kızıl Group Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Mehmet Kızıl, 5 Nisan Avukatlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Kızıl, Türkiye Cumhuriyeti dünyada yaşanan değişimlere açık, evrensel değerleri önemseyen yapıda, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmayı her alanda sürdüren demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.

Hukuk devleti kavramı içindeki adalet ve demokratik laik sistemin temel taşlarından olan yargı ile savunma hakkının uygulayıcısı avukatlık müessesesi birbirlerine sıkı sıkıya bağlıdırlar.

Birey ve toplumları hakları konusunda bilgilendiren, yönlendiren, haklarının korunmasında ve kullanılmasında onlara yardımcı olan avukatlarımız, meslek etiğine ve kanunlara bağlı, adaletin sağlanması hususunda kararlı tavırlarıyla da toplumumuzca takdir edilmektedirler.

Hukukun üstünlüğünün sağlanması ve kamu vicdanının razı olacağı şekilde adaletin tecelli etmesi yönünde gayret gösteren Tüm Avukatlarımızın, Avukatlar Günü’nü kutluyor ve meslek hayatlarında başarılar diliyorum.