KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 14-04-2020 13:59

Delen `den  Şehitler Haftası  Mesajı

Ünlü Şair Abdurrahman Delen, 14 Nisan Şehitler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Delen `den  Şehitler Haftası  Mesajı

ABDULLAH YİĞİT-İSTANBUL
Ünlü Şair Abdurrahman Delen, 14 Nisan Şehitler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Mesajında, “İslam dininde peygamberlikten sonra gelen en yüce makam olan şehitlik Allah rızası için, din, vatan, millet uğruna canını vermek demektir ve bu makama erişmek şereflerin en büyüğüdür” diyen Delen Türk milletinin, hür ve müstakil yaşama kararlılığının tarih boyunca en güç şartlar altında dahi sergilendiğini, fedakârlığıyla, vatanseverliğiyle gurur duyulan zaferlere imza attığını belirtti.


Delen, mesajının devamında şu ifadeler yer aldı: “Türkiye’nin dört bir yanından gelerek toprakları için seve seve canını veren şehitlerimiz ulusal bütünlüğümüzün en önemli göstergesidir. Vatanımızı kanları canları pahasına koruyan, onurumuzu, bağımsızlığımızı tehdit eden, birlik, bütünlük ve iç huzurumuzu bozmaya çalışan her türlü direnişe karşı çıkıp bu uğurda canını feda eden tüm şehitlerimize minnet borcumuz ömür boyu ödenmez. Şehitlerimize sahip çıkmak ve onları anmak en kutsi görevlerimiz arasında olmalıdır.

Şehitler Haftası vesilesiyle Büyük Önder ATATÜRK’ü ve bugüne kadar bu vatan için vermiş olduğumuz tüm aziz şehitlerimizi, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah’tan rahmet diliyorum.”