GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-04-2020 17:41

Fatih Erbakan'dan dikkat çeken '23 Nisan' mesajı

Fatih Erbakan'dan dikkat çeken '23 Nisan' mesajı

Fatih Erbakan'dan dikkat çeken '23 Nisan' mesajı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan,  TBMM'nin kuruluşunun 100. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

Genel Başkan Erbakan, yazılı açıklamasında,   "100 yıl önce bugün, ülkemizin bağımsızlığını temin etmek üzere 23 Nisan 1920’de Hacı Bayram Veli Cami’nde kılınan cuma namazından sonra Meclis’e sancak-ı şerif eşliğinde gidilerek Meclis binası önünde yapılan dualar ve kesilen kurbanla Milli Kurucu Meclis’in açılışı gerçekleştirilmiştir." dedi.

'HAK VE ADALETE DAYANAN ADİL BİR DÜZEN İÇİN YOLA ÇIKILDI'

Birinci Meclis'in 23 Nisan 1920’de büyük inançla ve coşkuyla açılışının yapıldığını anımsatan  Fatih Erbakan, açıklamasında şunları kaydetti:

"Ülkemizin bağımsızlığını ve bütünlüğünü temin etmek, bizleri bölüp parçalayarak, sömürmek ve köle yapmak isteyen emperyalist güçleri vatanımızdan kovmak, ülkemizde hak ve adalete dayanan adil bir yönetim ve düzen kurmak amacıyla yola çıkmıştır.

BİRİNCİ MECLİS'İN KURULUŞ  AMACI  UNUTULMAMALI

'100.  kuruluş yıldönümünde Birinci Meclis’in kuruluş amacını oluşturan şu önemli hususları göz önünde bulundurmalıyız' diyen Erbakan madde medde şöyle sıraladı:

- Milletin kendine, tarihine ve inancına bağlılık

- Milli iradeyi aynen temsil, ona saygı ve bağlılık

- Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek

- Fikir ve inanç hürriyetine saygı.

KURUCU MECLİS İLE AYNI İNANÇLA, MİLLİ VE YERLİ KALKINMA...

"İşte bu hedefler doğrultusunda, 23 Kasım 2018’de Hacı Bayram Veli’de kılınan Cuma namazından sonra kuruluşu gerçekleştirilen Yeniden Refah Partimiz de, 23 Nisan 1920’de milletin meclisinde toplanan milletin temsilcilerinin sahip olduğu inançla hareket ederek ülkemizin Milli ve Yerli kalkınmasını gerçekleştirmek, her türlü sömürüyü ortadan kaldırmak, yeniden birlik ve beraberliği tesis etmek ve hak ve adaleti toplumun tüm kesimlerine yaymak amacıyla faaliyet göstermektedir.

Bu düşünce ve inançla, tüm Milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğimizi ve genç nesillerimize adil, müreffeh ve güçlü bir Türkiye bırakmayı hedeflediğimizi ifade ediyorum. "