SAĞLIK
Giriş Tarihi : 04-05-2020 19:08   Güncelleme : 04-05-2020 19:08

HALİLİYE’DE MASKE ÜRETİMİ VE DAĞITIMI SÜRÜYOR

HALİLİYE’DE MASKE ÜRETİMİ VE DAĞITIMI SÜRÜYOR

HALİLİYE’DE MASKE ÜRETİMİ VE DAĞITIMI SÜRÜYOR

Haliliye Belediyesi Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında başlattığı maske üretimine ara vermeden devam ediyor. Hızlı üretim için kolları sıvayan ekipler günlük 12 bin 500 maske üretimi ile ilçenin maske ihtiyacını karşılamaya çalışıyor. Üretilen maskeler ilçenin işlek bölgelerine kurulan stantlarda vatandaşlara dağıtılıyor.

 

Haliliye Belediyesi, koronavirüs salgının Türkiye’de görülmesi ile birlikte ivedi bir şekilde tedbirler almaya başladı. Bu kapsamda Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü salgından korunmada önemli bir paya sahip olan maske üretimine geçti. Belediye kendi bünyesinde açtığı maske üretim tesisi ile ilçe halkına maske dağıtımını sürdürmeye devam ediyor. 

 

Öncelikli hedefi 1 milyon maske üretimini gerçekleştirmek olan Haliliye Belediyesi, günlük 12 bin 500 maske üretip vatandaşa dağıtmayı sürdürüyor.  Kentin en işlek noktalarından olan Eminiyet Caddesi, Rabia Meydanı ve Şehitlik Kavşağında açtığı stantlarda vatandaşlara maske dağıtmaya devam Belediye, dağıtımı stantlarla da sınırlı bırakmıyor. Ekipler üretilen maskeleri mahalle mahalle hane halkına dağıtmayı da sürdürüyor.