SAĞLIK
Giriş Tarihi : 06-05-2020 11:49   Güncelleme : 06-05-2020 11:49

“Bedeli karşılanan yurtiçi ilaç sayısı 8.594’e ulaştı”

“Bedeli karşılanan yurtiçi ilaç sayısı 8.594’e ulaştı”

“Bedeli karşılanan yurtiçi ilaç sayısı 8.594’e ulaştı”

 

32 ilacı daha geri ödeme listesine alındı

 

Bakan Selçuk; “Covid 19, Kanser ve Parkinson gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılmak üzere 32 ilacı daha geri ödeme listesine aldık”

 

 

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Covid 19, Kanser ve Parkinson gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılmak üzere 32 ilacın daha geri ödeme listesine alındığını duyurdu.

 

 


 

SGK kapsamında yapılan düzenlemeye ilişkin bilgileri paylaşan Bakan Selçuk, “Covid19, Kanser ve Parkinson gibi bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmak üzere 32 ilacı daha geri ödeme listesine aldık. Sosyal Güvenlik Kurumumuzda bu eklemeyle birlikte bedeli karşılanan yurtiçi ilaç sayısı 8.594’e ulaştı.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Vatandaşların ilaçları Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli eczanelerden temin edebileceklerini vurgulayan Selçuk, geri ödeme listesine alınan ilaçların hastalara şifa olması temennisinde bulundu.

 

 

 

1 Covid-19, 4 kanser ve 7 parkinson ilacı geri ödeme listesine eklendi

 

Yapılan düzenlemeyle, geri ödeme listesine eklenen ilaçlar arasında 4 kanser, 7 parkinson ilacı ve bir de COVID-19 hastalığının tedavi protokolünde kullanılan “oseltamivir” etken maddeli sistemik antiviral ilaç bulunuyor.

 

 

 

 

 

ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK

 

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI