SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-05-2020 20:48   Güncelleme : 09-05-2020 20:48

bina ve bir fabrika çalışanları karantinaya alındı 

bina ve bir fabrika çalışanları karantinaya alındı 

bina ve bir fabrika çalışanları karantinaya alındı 

 

Şanlıurfa'da 2 bina ve bir fabrika çalışanları karantinaya alındı

 Şanlıurfa'da  yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 2 bina ile bir tekstil fabrikasında çalışan tüm işçiler, 14 günlüğüne karantinaya alındı. 

Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Hıfzısıhha Kurulunca salgınla mücadele kapsamında yeni tedbirler alındı. Bu kapsamda, merkez Eyyübiye ilçesinin Haleplibahçe Mahallesinde ve Siverek ilçesinin Ayvanat Mahallesinde birer kişinin Kovid-19 test sonucunun pozitif çıkması nedeniyle kişilerin yaşadığı 2 binada ve yine Siverek ilçesindeki bir tekstil fabrikasında bir kişinin Kovid-19 test sonucunun pozitif çıkması sonrası tüm fabrika çalışanlarına 14 gün karantina tedbiri uygulanmasına karar verildi. İl Hıfzısıhha Kurulunca, tekstil fabrikası ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

"Siverek ilçesinde faaliyet gösteren bir tekstil firması çalışanlarınca maske takılmaması, sosyal mesafe kuralına dikkat edilmemesi, pozitif çıkan vakanın diğer çalışanlar ile yakın temaslı olması ve bilim kurulu önerilerine uygun çalıştırılmaması nedeniyle firma çalışanlarının karantinaya alınarak firmadaki üretime 14 gün süreyle ara verilmesine karar verildi." 

Öte yandan, Karaköprü İlçesi Narlıkuyu Mahallesinde bir binada uygulanan 14 günlük karantina uygulaması sona erdi.r