KADIN
Giriş Tarihi : 09-05-2020 21:35   Güncelleme : 09-05-2020 21:35

ANNELER GÜNÜ

ANNELER GÜNÜ

ANNELER GÜNÜ

(Bu sene Anneler gününü sağlık çalışanı olarak görev yapan tüm kahraman annelere ithaf ediyoruz.)

 

Her anneler günü ilk aklıma gelip yüreğime düşenler; Vatan için gözbebeğini kara toprağa veren anneler. Al bayrağın yanında gözyaşlarını içine akıtıp asil ve vakur bir duruşla gözümüzün önüne gelirler. Başımızın tacılar.

 

Gönlümün ilacı ise annemdir, aklımda koca bir çınar.   Evlat olarak her daim muhtaç olduğumuzu yokluğunda daha çok hissettiğim annem  fedakar, cefakar.

 

Bu sene anneler gününde çocuklar var annelerine sarılamıyorlar.  Anneleri salgınla mücadele ederken onları özlüyorlar, uzaktan seviyorlar.  

 

Kendileri küçük ama salgının büyüklüğünün farkına varmışlar, annem sizin için çalışıyor evde kalın diyerek Türkiye’ye sesleniyorlar.

 

Anneler var bugün büyüklerine emanet ettiği evladının kokusuna hasret. Kendinden vazgeçip çocuklarını korumak adına ailesine uzaktan bakıyorlar. Annelerinin sesiyle yetiniyorlar.  Kendileri ailelerinden fedakarlık yapıyorlar başka ailelerden kayıplar olmaması için kahramanca hizmet edip şifa dağıtıyorlar.

 

Fedakarlıkları, kadir kıymetleri bilinsin istiyoruz sağlık çalışanı annelerin.  Sorunları çözülsün. Talepleri karşılansın. Bunun içinde anneler gününü sağlık çalışanı olarak görev yapan tüm kahraman annelere ithaf ediyoruz.  Herkesinde aynı hassasiyet içinde olmasını diliyoruz.