Asayiş
Giriş Tarihi : 11-05-2020 22:22   Güncelleme : 11-05-2020 22:30

Şanlıurfa sokağa çıkma yasağının dışında kaldı

Şanlıurfa sokağa çıkma yasağının dışında kaldı

Şanlıurfa sokağa çıkma yasağının dışında kaldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlenen kabine toplantısının ardından bu hafta yasağın 4 gün ilan edileceğini açıkladı. Ayrıca geçtiğimiz hafta 31 ilden uygulanan yasağın 24 ile düşürüldüğünü açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu hafta 9 ilin daha listeden çıkarıldığını duyurdu. Hal böyle olunca akıllara, “Şanlıurfa sokağa çıkma yasağının dışında mı kalacak?” sorusu geldi.

Haber7.com’un haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlenen kabine toplantısının ardından bu hafta yasağın 4 gün ilan edileceğini açıkladı. Ayrıca geçtiğimiz hafta 31 ilden uygulanan yasağın 24 ile düşürüldüğünü açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu hafta 9 ilin daha listeden çıkarıldığını duyurdu.

 

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 4 GÜN MÜ UYGULANACAK?

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre 16/17/18/19 Mayıs tarihinde yani 4 gün sokağa çıkma yasağı yasağı ilan edildi. Bu kapsamda yasak 15 Mayıs saat 24.00 itibari ile başlayacak. 19 Mayıs saa 24.00 itibari ile sona erecek.

 

HANGİ İLLERDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANACAK?

 

Sokağa çıkma yasağının 19 Mayıs ile birleştirilmesi halinde Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van) ile Zonguldak il sınırı dahil uygulanacak.

 

HANGİ İLLER YASAK KAPSAMINDAN ÇIKARILDI?

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre Adana, Diyarbakır, Mardin, Trabzon, Ordu, Denizli, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Tekirdağ illeri yasak kapsamından çıkarıldı.

 

HENÜZ AÇIKLAMA GELMEDİ

 

Geçtiğimiz haftalarda bilindiği üzere giriş-çıkış yasağının kaldırıldığı şehirler sokağa çıkma yasağı kapsamı dışında tutulmuştu. Şanlıurfa’da da kente giriş-çıkış yasağının bugün kaldırılmasından sonra sokağa çıkma yasağının dışında tutulması gündemde…Ancak yetkili mercilerden konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.