ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 12-05-2020 01:20   Güncelleme : 12-05-2020 01:20

Şanlıurfa’da sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak

Hafta sonunda başlayacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağının Şanlıurfa’da uygulanmayacağı öğrenildi. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’de konuyla ilgili açıklama yaptı.

Şanlıurfa’da sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak

Seyahat kısıtlaması, bugünkü kabine toplantısında 9 büyükşehir için daha kaldırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan kabine toplantısında, koronavirüs tedbirlerinin ardından normalleşme sürecine ilişkin yeni kararlar açıklandı. Bu normalleşme kararları arasında seyahat kısıtlaması da yer alıyor. İşte seyahat kısıtlaması kalkan ve devam eden iller...

 

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında alınan kararlara göre, 24 ilde uygulanan şehirlerarası giriş/çıkış kısıtlamasında da değişikliğe gidildi. Buna göre, Adana, Diyarbakır, Mardin, Trabzon, Ordu, Denizli, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Tekirdağ bu uygulamanın dışında bırakılırken, geri kalan diğer illerde uygulama devam edecek.

 

Ayrıca seyahat kısıtlamasının kaldırıldığı toplam 16 büyükşehirde 16-17-18 ve 19 Mayıs tarihlerindeki 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak.

 

Bu kapsamda Şanlıurfa’da giriş çıkış yasağının kaldırılmış olmasından dolayı 4 günlük yasakta uygulanmayacak.

 

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’de kendi sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı.

 

Vali Erin’in açıklamaları ise şu şekilde:

 

“Kıymetli hemşehrilerim,

 

İlimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı 16-17-18-19 Mayıs 2020 tarihlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasından MUAF TUTULMUŞTUR.

 

Lütfen rehavete kapılmadan, Covid-19’a karşı aldığımız tedbirlere uymaya devam edelim.

 

#EvindeKalŞanlıurfa”