GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-05-2020 13:54   Güncelleme : 14-05-2020 13:54

Haliliye Zabıtasından Berber Ve Kuaförlere Denetim

Haliliye Zabıtasından Berber Ve Kuaförlere Denetim

Haliliye Zabıtasından Berber Ve Kuaförlere Denetim

 

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçe genelinde halk sağlığını korumaya yönelik kapsamlı denetimlerini sürdürüyor. Ekipler bu kapsamda hafta başı İçişleri Bakanlığı genelgesi ile açılan berber, kuaför ve güzellik solanlarını denetledi. Kurallara uymayan bazı iş yerlerine cezai işlem uygulandı.

 

Haliliye Belediyesi, koronavirüs salgını ile mücadelede tedbirlerini sıkı tutmaya devam ediyor. Belediyenin ilgili birçok birimi titizlikle faaliyetlerini yürütürken bu kapsamda Zabıta Müdürlüğü ekipleri de ilçe genelinde 11 Mayıs 2020 tarihi itibari ile tekrardan hizmet veremeye başlayan berber, kuaför ve güzellik solanlarını denetledi.

 

İş yerlerine giden ekipler, covıd-19 salgını nedeniyle bakanlık tarafından belirlenen kurallara uyulup uyulmadığını denetlerken,  işletmecileri ise kurallara uymaları yönünde uyardı. Ayrıca ekipler bazı iş yerlerinde kurallara uyulmadığı gerekçesiyle cezai işlem gerçekleştirdi.

 

Öte yandan Haliliye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde rutin denetimlerinin yanı sıra salgınla mücadele kapsamında da denetimlerine ara vermiyor.