ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 14-05-2020 16:18   Güncelleme : 14-05-2020 16:25

Ömer Karakeçili: Çiftçilerimiz alkışı hak etmiş

Ömer Karakeçili: Çiftçilerimiz alkışı hak etmiş

Ömer Karakeçili: Çiftçilerimiz alkışı hak etmiş

Demokrat Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Ömer Karakeçili, “Ülkemizin her bölgesinde gece gündüz demeden üreten, riskli dönemlerde dahi tedbirini alarak tarlasında, ahırında, bağında, bahçesinde çalışan, 83 milyon insanımızın zor günlerinde beslenmesini sağlayan, gıdasını sofrasına ulaştıran çiftçilerimiz de sağlık çalışanlarımız kadar alkışı hak etmişlerdir” dedi.

Demokrat Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Ömer Karakeçili, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

 

Demokrat Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Ömer Karakeçili, Türkiye'de ve dünyada 36 yıldır aralıksız bir şekilde kutlanan Dünya Çiftçiler Günü'nün bu yılki temasının çok farklı ve önemli olduğunu ifade etti.

 

“ÇİFTÇİLERİMİZ DE SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ KADAR ALKIŞI HAK ETMİŞLERDİR”

 

Türkiye'de ve dünyada 36 yıldır aralıksız bir şekilde kutlanan Dünya Çiftçiler Günü'nün bu yılki temasının çok farklı ve önemli olduğunu ifade eden Şahin, "Bir süredir yaşadığımız korona virüs salgını ve sonrasındaki gelişmeler göstermiştir ki; çiftçisine destek olmayan, tarımsal üretimi zayıf olan, tarıma, hayvancılığa yatırım yapmayan, önem vermeyen hiçbir ülke ayakta kalamaz ve vatandaşını sağlıklı, mutlu yaşatamaz. Ülkemizin her bölgesinde gece gündüz demeden üreten, riskli dönemlerde dahi tedbirini alarak tarlasında, ahırında, bağında, bahçesinde çalışan, 83 milyon insanımızın zor günlerinde beslenmesini sağlayan, gıdasını sofrasına ulaştıran çiftçilerimiz de sağlık çalışanlarımız kadar alkışı hak etmişlerdir" ifadelerini kullandı.

 

“TARIM STRATEJİK BİR ALANDIR”

 

Çiftçinin üreten, kazancını alın teri ile hak eden, dua alan insan, inançlı ve imanlı insan, toplumun can damarı olduğunu aktaran Karakiçili, şunları kaydetti:

 

"Toprağı nakış nakış işleyen, hayvanına kendi evladı gibi değer veren, traktörüne gözü gibi bakan toprağın ustalarına bin selam olsun. İnsan hayatında gıda tüketimi bir numaradadır. Doğal gıda tüketemeyen, tarımsal ve hayvansal ürünleri yemeyen insan düşünülemez, düşünülmemelidir. Dünya var oldukça bu düzen böyle devam etmek zorundadır. Çiftçi gıda üretiminde temel taştır. Çiftçi toprağına bakmaz ise emeğini esirger ise bırakın ülkemizi tüm dünya zor durumda kalır. Tarım stratejik bir alandır, bunu bilim insanlarımızdan tutun da, siyaseti yönetenler, dünyanın en gelişmiş ülkeleri dahi kabul etmişlerdir. Tarıma, çiftçiye yatırılan her 1 kuruş fazlası ile kazanç olarak ülke hazinesine katkı sağlar. Bu nedenle tarımın temeli olan çiftçilerimizin her türlü sorunları ivedilikle çözülmelidir."