Asayiş
Giriş Tarihi : 18-05-2020 00:33   Güncelleme : 18-05-2020 00:33

Şanlıurfa’da Ekmek Fırının İşletmesi ile 7 bina karantinaya alındı 

Şanlıurfa’da Ekmek Fırının İşletmesi ile 7 bina karantinaya alındı 

Şanlıurfa’da Ekmek Fırının İşletmesi ile 7 bina karantinaya alındı 

Şanlıurfa’da faaliyet gösteren bir fırın işletmesi ile 7 bina korona virüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Şanlıurfa’nın merkez Haliliye İlçesi Ahmet Yesevi Mahallesinde faaliyet gösteren bir fırın işletmesi ile Haliliye, Eyyübiye ve Siverek ilçelerinde 7 bina karantinaya alındı.
Korona virüs tedbirleri kapsamında test sonucu poziitf çıkan bir vatandaşın mahallede bulunan pide fırınına sürekli gittiği ve fırın çalışanlarıyla yakın temasta olduğu öğrenilmesi üzerine söz konusu fırın işletmesinde yapılan denetimde fırın çalışanlarının maske takmadığı ve sosyal mesafe kuralına dikkat etmedikleri tespit edildi. 
Yapılan denetim sonrası işletmenin bilim kurulu önerilerine uygun çalıştırılmaması nedeniyle fırın çalışanlarının karantinaya alınarak fırında üretime 14 gün süreyle ara verilmesine karar verildi.
Öte yandan Haliliye İlçesi Devteyşti Mahallesi 2 kişide, Ahmet Yesevi Mahallesinde 1 kişide, Eyyübiye İlçesi Onikiler Mahallesi 1 kişide, Siverek İlçesi Yenişehir Mahallesi ve Şirinkuyu Mahallesi ile Yenişehir Mahallesinde birer kişide korona virüs testinin pozitif tespit edilmesiyle ilgili bina ve evlerde karantina uygulaması başlatıldı. Merkez Haliliye İlçesi Yeşildirek Mahallesinde ise bir binada uygulanan karantina sonlandırıldı.