Asayiş
Giriş Tarihi : 20-05-2020 16:30   Güncelleme : 20-05-2020 16:36

Suruç Davası avukatsız görülecek

Suruç Davası avukatsız görülecek

Suruç Davası avukatsız görülecek

 Suruç'ta 33 kişinin katledildiği patlamaya dair açılan davanın bugünkü duruşmasının avukatsız görülmesine karar verildi

Urfa’nın Suruç ilçesindeki Amara Kültür Merkezi'nde 20 Temmuz 2015’de Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) çağrısıyla bir araya gelen 33 kişinin katledilmesiyle ilgili açılan davanın 14’üncü duruşması, bugün Urfa 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Mahkeme, koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında duruşmanın avukatsız yapılmasına karar verdi.

Müşteki avukatlarından Serdıl İzol, Adalet Bakanlığı'nın müşteki avukatlarına yönelik kısıtlama konusunda herhangi bir kararının ve tasarrufunun olmadığını söyledi.

 

SURUÇ DAVASI 14'ÜNCÜ KEZ ERTELENDİ

Suruç'ta 33 kişinin canlı bomba saldırısıyla katledilmesine ilişkin açılan davanın 14'üncü duruşması ertelendi.

Urfa’nın Suruç ilçesindeki Amara Kültür Merkezi'nde 20 Temmuz 2015’de Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) çağrısıyla bir araya gelen 33 kişinin katledilmesiyle ilgili açılan davanın 14’üncü duruşması, Urfa 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

TUTANAK TALEBİ KARAR DEĞİŞTİRTTİ

Koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında duruşmanın avukatsız görülmesine karar veren mahkeme, müşteki ailelerin avukatı Serdıl İzol'un katılma talebini reddetti. Av. İzol, bunun üzerine Adalet Bakanlığı'nın müşteki avukatlara yönelik bir engelleme kararının olmadığını belirterek, duruşmaya alınmamasının tutanak altına alınmasını talep etti. Mahkeme bunun üzerine İzol'un duruşmaya katılmasına izin verdi.

Tutuklu sanık Yakup Şahin, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşma katıldı. Şahin, "susma hakkını" kullandı.

 

                TALEPLERE RET

Av. İzol, mahkemenin önceki duruşmalarda suç duyurusunda bulunduğu, olay anında DAİŞ bayrağı ile yakalanan cami imamı Abdullah Ömer Aslan'ın tutuklanmasını ve açılacak dosyanın birleştirilmesini talep etti.

Talepleri reddeden mahkeme, bir sonraki duruşmayı 18 Ağustos'a erteledi.

 

               

 

http://mezopotamyaajansi22.com/tum-haberler/content/view/97350