Asayiş
Giriş Tarihi : 23-05-2020 11:34   Güncelleme : 23-05-2020 11:45

Bakanlık genelgesini hiçe saydı aracı muayeneden dolayı bağlandı

Bakanlık genelgesini hiçe saydı aracı muayeneden dolayı bağlandı

Bakanlık genelgesini hiçe saydı aracı muayeneden dolayı bağlandı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle birçok kurumda olduğu gibi araç muayene istasyonları da tam kapasite çalışamadığından dolayı tüm araç muayeneleri İçişleri bakanlığı genelgesi ile 3 ay ertelendi ancak Şanlıurfa’da bir vatandaşın aracı genelgeye rağmen muayeneden dolayı bağlandı vatandaş aracı bağlayan polislerden şikayetçi oldu.

 

 

Alınan bilgiye göre olay Şanlıurfa’da yaşandı Şanlıurfa Japon pasajı derneği Başkanı Mehmet Toprak oğlunun kullandığı aracın muayenesi geçtiğinden dolayı trafik polisleri tarafından bağlandığını iddia etti. Oğlunun haber vermesi üzerine polislere İçişleri bakanlığının araç muayenelerinin 3 ay boyunca ertelendiğini 3 ay içerisinde muayene edilmemiş araçların bağlanamayacağına dair genelgeyi gösterilmesine rağmen aracının kendisine teslim edilmediğini ve kendisine cezai müeyyide uygulandığını iddia etti.

 

Aracının çekiciye bindirilerek otoparka çekilmek üzere için olay mahalline yetiştiğini ancak trafik polisinin ben genelge falan tanımam bu araç çekilecek dediğini, kesilen cezayı ödedikten sonra aracını alabileceğini söyledi. Bununla da yetinmeyen trafik polisleri çekici ile anlaşarak aracını alabileceğini söyledi. Bunun üzerine çekici ile anlaşma yoluna giden Toprak çekicinin ücretini ödedikten sonra resmi olarak bağlanan aracı çekiciden gayri resmi yollarla teslim aldı.

 

Kendisine keyfin muamelede bulunan polislerden şikayetçi olduğunu hakkını mahkemede arayacağını söyleyen Toprak polislerin bu tarz keyfi uygulamalarda gücü nereden aldığını bu nasıl bu kadar rahat davrandıklarını merak ettiğini söyledi.