ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 11-06-2020 15:20   Güncelleme : 11-06-2020 15:20

Zabıta ekipleri nerede?

Sosyal mesafe kurallarının adeta hiçe sayıldığı Devteşti semt pazarında korona virüs vatandaşların aklına bile gelmedi. Zabıta ekiplerinin Pazar girişinde önlem almamaları başka bir merak konusu haline geldi.

Zabıta ekipleri nerede?

Devteşti mahallesinde kurulan semt pazarında yaşanan tedbirsizlik ve önlemsizlik konusundaki vatandaşların hareketleri ise objektiflerimize yansıdı.  

Korona virüs tüm dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Özellikle ülkemizde yeni normal düzenin başlamasıyla birlikte vatandaşlar önlemleri hiçe saymaya başladı. Sosyal mesafe kurallarının adeta hiçe sayıldığı Devteşti semt pazarında korona virüs vatandaşların aklına bile gelmedi. Zabıta ekiplerinin Pazar girişinde önlem almamaları başka bir merak konusu haline geldi.

Pazar genelinde hiçbir önlem almadan alışverişlerine devam eden Şanlıurfalı vatandaşlar korona virüs tehdidini ciddiye almazken, Pazar giriş ve çıkışlarında bulunması gereken zabıta ekiplerinin alanda olmaları ise kafalarda başka soru işaretlerinin oluşmasına neden odu.

Pazar giriş çıkışlarında daha önce vatandaşların ve esnafların ateşini ölçüp maske dağıtarak Pazar düzenini sağlayan zabıta ekiplerinin bu defa Pazar önlerinde herhangi bir önlem almamaları duyarlı vatandaşların tepkisine neden oldu.

Zabıta ekiplerinin korona virüs tedbirleri kapsamında Pazar alanlarında tedbir almaları gerektiğini söyleyen duyarlı vatandaşlar, belediye yetkililerinin tedbirler konusunda neden duyarsız kaldıklarına bir anlam veremediklerinin altını çizdiler.