SAĞLIK
Giriş Tarihi : 16-06-2020 11:52   Güncelleme : 16-06-2020 12:08

Müdür Erkuş'tan acı itiraf

Korna virüsle mücadelede kapsamında yeni normal süreç başladı. Vali Abdullah Erin tarafından gerçekleştirilen toplantıda yeni normal süreç hakkından tüm kesimlerden destek istendi

Müdür Erkuş'tan acı itiraf

Özel bir otelde sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirilen toplantıya, STK  temsilcileri, Vali yardımcıları, il Sağlık Müdürü Emre Erkuş ve basın kuruluşları katıldı.

Toplantıda bir sunum yapan İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş, dünyanın artık korona virüs ile yaşamaya alışması gerektiğini ve virüsün adeta yaşamımızın bir parçası haline gelmeye başladığını söyledi.
Virüs öncesi normal yaşamın artık geride kaldığına dikkat çeken Müdür Erkuş, insanların yaşam şekillerini artık daha kontrollü ve tedbirli bir şekilde sürdürmeyi öğrenmeleri gerektiğinin altını çizdi.
Yeni normal dönemin daha kontrollü bir şekilde sağlanması için büyük çabalar sarf edilmesi gerektiğini söyledi. Vali Abdullah Erin, yeni normal süreçte top yekun bir mücadele gerektiğini belirterek; " artık daha kontrollü bir yaşam şekline girmek zorundayız. Vatandaşların bu saatten sonra daha dikkatli bir şekilde sağlık ve hijyen kurallarına uyuyarak yaşamlarını sürdürmesi gerekiyor.
Umarım en kısa zamanda virüsün bulaşıcılığını kontrol altına alarak  bu hastslıkla mücadele ederiz. Şanlıurfalılar olarak ve topyekün mücadele ederek yaşam standartlarımızı yükseltiriz" şeklinde konuştu.