GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-06-2020 09:44   Güncelleme : 22-06-2020 09:44

Eğitim-Bir-Sen Olarak, ''Hoşgeldin Öğretmenim'' Dedik

Eğitim-Bir-Sen Olarak, ''Hoşgeldin Öğretmenim'' Dedik

Eğitim-Bir-Sen Olarak, ''Hoşgeldin Öğretmenim'' Dedik

 22 Haziran itibarı ile Türkiye genelinde 20 bin, Şanlıurfa'da 2500 öğretmenin göreve başlama süreçlerine refakat etmek, heyecanlarına ortak olmak ve hazırladığımız ''Hoş Geldin Öğretmenim.'' Hediye setlerimizi takdim etmek üzere 13 ilçe milli eğitim müdürlüğümüzün bahçelerinde stantlar kurduk.

    Sendika olarak; özlük, ekonomik ve sosyal hakların iyileştirilmesi müjadelemizin yanında değer sendikacılığı da vazgeçilmez ilkelerimiz arasındadır.

    Davamızın en sağlam kaynağı olan insanımızı, hayatın her alanı için bilgi  ve beceri ile donatarak yetiştirecek oğretmenlerimiz, geceyi gündüze katarak akıtacakları terle, geleceğimiz olan çocuklarımızı özveri ile yetiştirme gayreti ile onurlu bir mesleği icra edeceklerdir.

     Eğitimciye değer vermeyi şiar edinen sendikamız, öğretmenleri bu heyecanlı günlerinde yalnız bırakmayarak, her türlü sorun ve sıkıntılarında yanlarında olduğunu hissettirmek için ''Hoş Geldin Öğretmenim''  diyerek karşılamıştır.

     Sendikamız, kültürel, sanatsal ve akademik çalışmalara da öncülük etmektedir. Çalıştaylar, sempozyumlar, konferanslar, kültürel-sanatsal yarışmalar, akademik kurslar ve seminerler düzenlemektedir. Görevde yükselme sınavları ve adaylık sınavları için kurslar açarak, hazırlık kitapları bastırarak üyelerin başarı sağlamasında destek olmaktadır.

    Göreve yeni başlayan öğretmenlerimiz için hazırladığımız  ''Hoş Geldin Öğretmenim'' hediye setimizin içine adaylık sınavı kitabını da ekleyerek katkı sunmak istedik.

 

    Şanlıurfamıza Hoş Geldin Öğretmenim.

    Görevin hayırlı olsun.

    Başarılar diliyoruz.