ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 23-06-2020 10:09   Güncelleme : 23-06-2020 10:09

DEDAŞ sosyal mesafeyi adeta hiçe sayıyor

Korona virüs bulaşımını engellemek için Sosyal mesafe kurallarının son derece önemli olduğu bu günlerde özel ve kamusal birçok kurum önlemlerini artırırken, DEDAŞ’ın önünde oluşan yoğunluk ve sosyal mesafe kurallarına uyulmaması DEDAŞ’ın önlemlere ne denli riayet gösterdiğinin bir göstergesi oldu.

DEDAŞ sosyal mesafeyi adeta hiçe sayıyor

Korona virüs tablosu sosyal mesafe kurallarının hiçe sayılmasıyla birlikte yeniden yükselmeye başladı, sağlık kurulu tarafından alınması gereken tedbir kuralları bir bir açıklanırken ülke genelinde tüm kurumlar alınan tedbirlerini arttırmaya başladı.

Şanlıurfa’da faaliyet gösteren DEDAŞ koronavirüs tedbirlerini adeta hiçe sayarak müşterilerinin kurum önlerindeki yığılmaları karşısında sessiz kaldı. Hiçbir güvenlik önlemi almadan ve yığılmaları engellemek için herhangi bir girişimde bulunmayan DEDAŞ adeta korona virüsün yayılması için çaba sarf ediyor.

Duyarlı vatandaşların tepki gösterdiği ve fotoğraflayarak whatsapp ihbar hattına gönderdikleri fotoğraflarda DEDAŞ önünde oluşan yığılmalarda birçok vatandaşın sıra beklerken oluşturduğu durum adeta içler acısı. Sosyal mesafe kurallarının çiğnendiği durum karşısında DEDAŞ yetkililerinin sessiz kalmasına bir anlam veremediklerini söyleyen vatandaşlar, bu konuda devlet kanallarının gerekli yaptırımları DEDAŞ’a uygulaması gerektiğinin alıtını çizdiler.