ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 24-06-2020 13:16   Güncelleme : 24-06-2020 13:16

Özel hastane esnafı adeta canından bezdirtti

Şanlıurfa’da bulunan özel bir hastanenin yapmış olduğu inşaat çalışması ve cadde üzerinde bıraktığı inşaat atıkları çevrede bulunan esnaflara sıkıntı yaşatıyor.

Özel hastane esnafı adeta canından bezdirtti

Haliliye ilçesine bağlı Atatürk mahallesinde bulunan özel bir hastanenin yapmış olduğu ek bina inşaat çalışmaları çevre esnafını adeta canından bezdiriyor. İnşaat kalıntıları cadde üzerinde bırakan özel hastane yaz mevsiminin de gelmesiyle birlikte toz ve benzeri maddelerin çevrede bulunan esnafların dükkanlarına dolduğu gözlenirken, esnaflar bu çalışmanın iki yılı aşkın süreden beri devam ettiğin ve birçok esnafın dükkanlarını devretmek zorunda kaldıklarını söylediler.

Oluşan toz partikülleri nedeniyle cadde üzerinde ilerlemekte zorluk çektiklerini belirten çevre esnafı, inşaat sürecinin neden bu kadar uzadığını bilmediklerini belirterek, cadde üzerinde bulunan inşaat atıklarının neden toplanmadığını merak ettiklerini söylediler.

Kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların bölgede ilerlemekte güçlük çektiklerini söyleyen esnaflar; “Caddemiz şehrin en işlek caddelerinden birisi, bu cadde üzerinde devam eden inşaat çalışması bizlere sıkıntı vermekte.

Çevrede bulunan inşaat atıkları ve oluşan tozlar nedeniyle bölgede birçok kez ilerlemekte güçlük çekiyoruz. Birçoğumuzun iş yerleri adeta toz deryasına dönüşmüş durumda. Aynı zamanda cadde üzerinde bulunan lokantalarda bu durumdan etkilendi.

Şu anan kadar bu konuda birçok yetkili mercilere söylememize rağmen herhangi bir yaptırım olmadı. Özel bir hastane sağlık alanında hizmet veren ve insan sağlığı konusunda birebir bağlantılı olan bir sektör. Fakat ne yazık ki ek bina inşaatı çalışmasında insanlara faydalı olmak yerine sıkıntı veriyor.

İnşaat atığı kalıntıları ve oluşturduğu tozlar nedeniyle bu cadde adeta yaşanılmaz bir duruma dönüştü. Bir an önce bu alanda gerekli çalışmaların yapılarak caddenin eski haline getirilmesini istiyoruz. şeklinde konuştular.