ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 26-06-2020 12:46   Güncelleme : 26-06-2020 12:46

Şanlıurfa’da DEDAŞ rezaleti

Şanlıurfa’da DEDAŞ rezaleti

Şanlıurfa’da DEDAŞ rezaleti

 Dicle Elektrik, borcunu ödeyen vatandaşı da karanlıkta bıraktı. Borcunu ödediğini söyleyen abonelere ise Dicle Elektrik müşteri hizmetleri 24 saatlik yasal süre olduğunu belirtti. Özelleştikten sonra bölge halinin kâbusu haline gelen Dicle Elektrik yine yaptı yapacağını… Türkiye’de, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla birlikte uygulanan kısıtlamalar 1 Haziran'da büyük ölçüde kaldırıldı.

 

BAZI ABONELERE BORÇ BİLGİSİ VERİLMEDİ

 

Normalleşme süreci resmen başladı. Enerji sektörü de bu sürece eklemlenmek üzere çalışma yapıyor. Salgın döneminde ödenmeyen elektrik ve doğal gaz faturalarıyla ilgili “esnek” bir politika izlendi. Konut aboneleri ile 1000 TL'ye kadar borcu bulunan küçük işletmelerin elektrik ve doğal gazı kesilmeyecekti ancak DEDAŞ adeta bunu yok saydı. Öyle ki Dicle Elektrik, Şanlıurfalı vatandaşların haberi olmadan bazı abonelere fatura kesti. Bununla da yetinmeyen DEDAŞ faturaları abonelere ulaştırmadı. Evlerine gelen vatandaşlar ise pandemi sürecinde karanlıkta kalınca neye uğradıklarını şaşırdı. Öyle ki DEDAŞ bazı abonelere kısa mesajla borç bilgisi verirken bazı abonelere borç bilgisi dahi vermedi.

 

BORCUNU ÖDEYEN VATANDAŞTA KARANLIKTA KALDI

 

Karanlıkta kalan vatandaşlar elektrik borcunu ödedi. Vatandaş borcunu ödedi ödemesine ama yine karanlıkta kaldı. Vatandaşa borç bilgisi göndermeyerek keyfilikte sınır tanımayan DEDAŞ borcunu ödeyen vatandaşlara 24 saat içinde enerji verileceğini söyledi. Vatandaşlar borcunu ödediği halde karanlıkta kalmasına ise isyan etti.

 

MÜŞTERİ HİZMETLERİ VATANDAŞI YANLIŞ BİLGİLENDİRİYOR

 

Borcunu ödeyen ve enerji alamayan aboneler ise Dicle Elektrik müşteri hizmetlerini aradı. Müşteri hizmetleri ise vatandaşları yanlış bilgilendirdi. Bazı müşteri hizmetleri borç ödendikten sonra enerjinin verilmesi gerektiğini söylerken, bazı müşteri temsilcileri ise 24 saat içinde enerji verileceğini söyledi.