GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-06-2020 10:13   Güncelleme : 28-06-2020 10:29

Başdaş `tan Kara Kuvvetleri‘nin kuruluş yıl dönümü Mesajı

Osmanlı Ülkü Ocakları Federasyonu Genel Başkanı Turgut Başdaş, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başdaş `tan Kara Kuvvetleri‘nin kuruluş yıl dönümü Mesajı

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA
Osmanlı Ülkü Ocakları Federasyonu Genel Başkanı Turgut Başdaş, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başdaş, Kara Kuvvetleri‘nin vatan savunmasında ve teröre karşı verilen mücadelede gösterdiği fedakâr gayretleri ile milletin takdirini kazandığını bildirdi.

Başdaş, mesajında Türk Silahlı Kuvvetleri‘nin omurgası konumundaki Kara Kuvvetleri‘nin, dünyanın en köklü ordularından biri olmanın kıvancını duyduğunu vurgulayarak, ‘‘Binlerce yıllık köklü mazisi, tarihin her dönemine damga vuran şanlı zaferleri ve kahramanlıklarıyla milletimizi gururlandıran Kara Kuvvetlerimiz, vatan savunmasında ve teröre karşı verilen mücadelede gösterdiği fedakar gayretleriyle milletimizin takdirini kazanmıştır‘‘ ifadelerini kullandı.

Dünyadaki dönüşümleri yakından takip ederek kendisini sürekli yenileyen, kuvvet yapısını geliştiren Kara Kuvvetleri‘nin bugün, nitelikli personeli, disiplini, donanımı, teknolojik altyapısı ve harekât kabiliyetiyle dünyanın en saygın ve güçlü orduları arasında bulunduğunu kaydeden Başdaş `ın mesajı şöyle.

‘‘Uluslararası görevlerdeki üstün başarısıyla da dünya ve bölge barışına katkıda bulunan Kara Kuvvetlerimiz, sorumluluk üstlendiği bölgelerde tavrı ve yardımseverliğiyle yöre halklarının da sevgisini kazanmakta, insani ve güven veren yaklaşımıyla takdir toplamakta, milletimizi gururlandırmaktadır.
Sosyal sorumluluk projeleriyle ihtiyacı olanlara yardım eden Kara Kuvvetlerimiz, doğal afet gibi felaketlerde donanımı ve bilgi birikimiyle önemli sorumluluklar üstlenmekte, milletimize hizmet etmektedir.

Kara Kuvvetlerimiz, bugün ulaştığı yüksek seviye ve üstün görev bilinciyle Silahlı Kuvvetlerimizin en önemli gücü olmayı sürdürecektir.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları vatan yapan kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükran duyuyorum.

Türk Kara Kuvvetleri‘nin kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum.