ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 02-07-2020 11:41   Güncelleme : 02-07-2020 11:41

Bu bir trafik terörüdür

Whatsapp ihbar hattımıza gelen görüntü adeta izleyenleri şok etti. Şanlıurfa’nın en işlek caddelerinden bir tanesi olan İpekyol da ilerleyen kamyonet adeta trafik terörü estirdi.

Bu bir trafik terörüdür

Vurdumduymazlığın böylesi görülmesi. Yükünü yanlış yükleyen kamyonet, trafikteki rahat ilerleyişi ile seyir halindeki araçların tepkisini topladı. Whatsapp ihbar hattımıza gelen görüntü adeta izleyenleri şok etti. Şanlıurfa’nın en işlek caddelerinden bir tanesi olan İpekyol da ilerleyen kamyonet adeta trafik terörü estirdi.

Görüntüyü yollayan vatandaşlar, kamyonetin hiçbir trafik önlemine dikkat etmeden ilerleyişine bir anlam veremediklerini belirterek, kamyonet sürçüşünün vurdum duymazlığının devam etmesi halinde şehir merkezinde işlek yollarda büyük ve tehlikeli kazaların yaşanmasının kaçınılmaz olduğunu söylediler.

Vatandaşlar; “Aslında bizler bu tür görüntülere genelde haber programlarında şahit olurduk. Bu görüntüleri izlerken de nasıl olur şeklinde yorumlar yapar ve bir gün bizlerde aynı görüntüye Şanlıurfa’da rastlayacağımızı aklımızın ucundan bile geçirmezdik.

Bu duyarsız sürücünün vurdum duymaz tavırları bizlerinde tepkisine neden oldu. Cep telefonlarımızın kameralarını açıp hemen kayda başladık ve bu sürücünün deşifre olmasını istedik. Görüntümüzü paylaşarak vatandaşların bu duruma tepki göstermelerini istedik.”

Duyarlı vatandaşların görüntüleyerek bizlere ulaştırdıkları görüntüde bulunan kamyonet sürücüsü ise sergilediği rahat tavırların ardından hiçbir uyarıyı dikkate almadan gözden kayboldu.