GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-07-2020 17:18   Güncelleme : 07-07-2020 17:18

Gazeteciler Derneğinden Baro Başkanı Öncel’e kınama

Gazeteciler Derneği ; Şanlıurfa Baro Başkanı Abdullah Öncel’ı yaptığı açıklamasından dolayı kınadı ve yerel basından özür dilemeye davet etti.

Gazeteciler Derneğinden Baro Başkanı Öncel’e kınama

 

Şanlıurfa Baro Başkanı Abdullah Öncel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Yürüdük, tartaklandık, meclis kapılarında sabahladık. Lahmacundaki soğan kadar Urfa mahalli basınında merak uyandırmadık. Bu utanç da sizin olsun.” Açıklaması üzüntü ile karşılanmıştır.

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler; Şanlıurfa Baro Başkanı Abdullah Öncel’in şahsi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın kabul edilemez olduğunu belirtti.
Güler açıklamasında ; Şanlıurfa faaliyette bulunan gazetelere abone olup takip etmeyen, yerel televizyonlara destek vermeyen, Gazetecilerin oluşturduğu meslek kuruluşlarını ve gazeteleri bugüne kadar ziyaret etmeyen ve medya ilişkileri sadece basın bülteni geçip haberlerini yayınlatmak olarak gören Baro’nun Şanlıurfa medyasına karşı bu tavrına rağmen haber değeri taşıyan açıklamaları basın kuruluşlarında yer bulmuştur.
Şanlıurfa’daki yerel basın devamlı doğrunun, Şanlıurfa halkının ve ülkenin bölünmez bütünlüğünün yanında olmuş bundan sonra da olmayan devam edecektir. Şanlıurfa Gazeteciler Derneği olarak Şanlıurfa Baro Başkanı Abdullah Öncel’ı bu açıklamasından dolayı kınıyor, yerel basından özür dilemeye davet ediyoruz.