ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 11-07-2020 11:15   Güncelleme : 11-07-2020 11:15

Bu alanda tıkanmalar sürekli yaşanacak mı?

Haşimiye Balıklıgöl arasında bulunan işlek yolda oluşan düzensiz parklar nedeniyle yol güzergahında yaşanan tıkanmalar sürücü ve yayaları adeta çileden çıkartıyor.

Bu alanda tıkanmalar sürekli yaşanacak mı?

Düzensiz park edişler araç ve yaya trafiğini olumsuz etkiliyor. Haşimiye Balıklıgöl arasında bulunan işlek yolda oluşan düzensiz parklar nedeniyle yol güzergahında yaşanan tıkanmalar sürücü ve yayaları adeta çileden çıkartıyor.

Körüklü otobüsler olarak nitelendirilen ve şehir içi 63 Nolu Balıklıgöl seferini gerçekleştiren otobüslerin geçiş alanlarının geniş olması gerekirken, maalesef güzergahta bulunan yollarda düzensiz bir şekilde park edip ortadan kaybolan sürücüler bu alanlarda tıkanmalara neden oluyor.

Pandemi döneminde özellikle toplu taşıma araçlarında klimalarında çalıştırılmamasıyla birlikte yaşanan sıcaklık ile birlikte adeta sinir harbi yaşadıklarını söyleyen sürücüler, sürücülerin araçlarını gelişi güzel bir şekilde park edip ortadan kaybolmalarının anlaşılır bir tutum olmadığını belirterek; “bizler bu alanda adeta sinir harbi yaşıyoruz.

Özellikle toplu taşıma araçlarında klimaların çalışmaması nedeniyle bizler otobüslerin içerisinde oldukça sıkıntılı anlar yaşıyoruz. Gittiğimiz yolun bir an önce bitmesini istiyoruz. Fakat maalesef özellikle Haşimiye bölgesinde Balıklıgöl yol güzergahında en işlek cadde üzerinde bilinçsiz sürücülerin düzensiz parkları nedeniyle bu alan adeta kör düğüm haline geliyor.

Bir an önce yerel yönetimlerin bu konuda gerekli çalışmaları yaparak bölgede oluşabilecek düzensiz parkların önüne geçmesi gerekiyor. Aksi halde bu alanlarda ciddi kazalar ve büyük kavgalar kaçınılmaz bir hal alır.” şeklinde konuştular.

Haber: Velat UYGUR