ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 11-07-2020 20:27   Güncelleme : 11-07-2020 20:45

Bozova'da Müdür yardımcısına öğrencisi iftira atmış

 Şanlıurfa Bozova ilçesinde bir lise müdür yardımcısının öğrencisini taciz ettiği yönündeki bazı sosyal medya paylaşımlarında ve haber sitelerinde yer alan iddialarla ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla basın açıklaması yapılması gereği hasıl olmuştur.

Bozova'da Müdür yardımcısına öğrencisi iftira atmış

​Söz konusu olayla ilgili olarak Bozova Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan ve 08/01/2020 tarihinde fezleke ile gönderilen soruşturma dosyası kapsamında 16/01/2020 tarihinde iddianame düzenlenerek şüpheli hakkında kamu davası açılmıştır.

Şanlıurfa 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava dosyası kapsamında mağdur müşteki ile anne ve babasının 10/07/2020 tarihinde mahkemeye gönderdikleri dilekçede; “mağdurun öğretmenine kızdığı için bu tür iddialarda bulunduğunu,  öğretmeninin kendisine yönelik rahatsız edici bir davranışının bulunmadığını, şüpheliye kızdığı için bu şekilde söylemlerde bulunduğunu ve bu durumdan dolayı pişman olduğunu” belirttikleri ve şikayetlerinden vazgeçtikleri anlaşılmıştır. 

​Kamuoyuna saygıyla duyurulur. (denildi 

işte o açıklama

ŞANLIURFA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI  
                              Medya İletişim Bürosu 
 
           BASIN AÇIKLAMASI 
 
 Şanlıurfa Bozova ilçesinde bir lise müdür yardımcısının öğrencisini taciz ettiği yönündeki bazı sosyal medya paylaşımlarında ve haber sitelerinde yer alan iddialarla ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla basın açıklaması yapılması gereği hasıl olmuştur.   Söz konusu olayla ilgili olarak Bozova Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan ve 08/01/2020 tarihinde fezleke ile gönderilen soruşturma dosyası kapsamında 16/01/2020 tarihinde iddianame düzenlenerek şüpheli hakkında kamu davası açılmıştır.  Şanlıurfa 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava dosyası kapsamında mağdur müşteki ile anne ve babasının 10/07/2020 tarihinde mahkemeye gönderdikleri dilekçede; “mağdurun öğretmenine kızdığı için bu tür iddialarda bulunduğunu,  öğretmeninin kendisine yönelik rahatsız edici bir davranışının bulunmadığını, şüpheliye kızdığı için bu şekilde söylemlerde bulunduğunu ve bu durumdan dolayı pişman olduğunu” belirttikleri ve şikayetlerinden vazgeçtikleri anlaşılmıştır.    Kamuoyuna saygıyla duyurulur. (11/07/2020) 
 
          ŞANLIURFA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI