ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 13-07-2020 15:09   Güncelleme : 13-07-2020 16:58

Vatandaşlar isyanda soruşturma açılmalı

Adeta büyük bir infiale neden olan Şanlıurfa AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç, jakuzide paylaşılan görüntülerinin ardından Şanlıurfalı vatandaşlar, adli mercilerin bu konuda soruşturma başlatması gerektiğini söylediler.

Vatandaşlar isyanda soruşturma açılmalı

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç’ın sosyal medyada dolaşan görüntülerinde insanlarla adeta dalga geçmesi ve ihtiyaç sahiplerini ezik görmesine tepkiler çığ gibi büyüyor. AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden istifa etmesinin yeterli olmayacağını söyleyen vatandaşlar, adli mercilerin bu konuda soruşturma başlatması gerektiğini söylediler.

Özellikle tarım işçiliğinin adeta had safhada olduğu Şanlıurfa’da ihtiyaç sahibi insanların çoğunlukta olduğunu belirten vatandaşlar; “Şanlıurfa insanıyla geleneğiyle örfü ve en önemlisi saygısıyla dünyaya örnek olmuş olan bir il. Gerek aile yapısıyla ve gerekse gençliği ile örnek olan bir ilde böylesine bir insanın ve birde iktidar partisinde önemli bir görev üslenen birisinin bu şekildeki yaklaşımı bizleri oldukça üzmüştür.

Bu ve benzeri insanların toplumdan uzaklaştırılması gerekmektedir. Toplumumuz insanların sınıfına veya maddi gücüne göre değil, ilk etapta insani yönüne göre hitap eden bir toplum fakat bu şahsın bu şekildeki bir yaklaşımı bizleri oldukça ciddi bir şekilde adeta yaralamıştır.

Özellikle gurbet illerine tarım işçiliği için giden insanların bulunduğu gerçeği ve buna ek olarak evlat acısı ya da kendi canlarından olan insanların dar gelirli insanlardan oluştuğu gerçeği unutulmamalı. Bu gibi insanların toplumdan bir an önce uzaklaştırılması gerektiği kanaatindeyiz. Sadece bir istifa yetmez. Bizler adli mercileri bu konuda göreve davet ediyor ve bir an önce gerekenin yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştular.

 Haber: İbrahim UYGUR