GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2020 11:01   Güncelleme : 14-07-2020 11:01

Yavuz’dan 15 Temmuz mesajı

Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek Başkanı Gazi Mehmet Yavuz, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin 4. yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Gazi Mehmet Yavuz, “ 15 Temmuz ruhunun tıpkı Çanakkale ruhu gibi ilelebet payidar kalacak" dedi.

Yavuz’dan 15 Temmuz mesajı

15 Temmuz'da hain FETÖ terör örgütü tarafından yapılan hain darbe girişiminin 4. yıldönümü dolayısıyla Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek Başkanı Gazi Mehmet Yavuz, yazılı bir mesaj yayımladı.

Yavuz: ‘Hainlerin kahpece girışimlerini unutmayacağız’

Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek Başkanı Gazi Mehmet Yavuz, “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla yayımladığı mesajında, yüzyıllar geçse de 15 Temmuz ruhunun tıpkı Çanakkale ruhu gibi ilelebet payidar kalacak. Milletimiz o karanlık gecede, bugününe ve yarınlarına ket vurmaya çalışan dış mihrakların güdümünde olan içimizdeki hainlerle karşı karşıya kalmıştır. Ve bu millet kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi tek vücut olmuş, inançla, vatan-millet sevdasıyla, tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet düsturuyla, bugününe, yarınlarına ve milli iradesine sahip çıkmıştır. Yüzyıllar geçse de hainleri, hainlerin kahpece girişimlerini unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz ruhu, tıpkı Çanakkale ruhu gibi ilelebet payidar kalacak ve yarınlarımızı aydınlatacaktır. FETÖ terör örgütü mensupları tarafından yapılan darbe girişiminde tüm farklılıklarını bir kenara bırakarak, her kökenden her meşrepten insanıyla dünyayı kendine hayran bırakan aziz milletimizin tüm fertlerini ve özelde değerli Şanlıurfa'lı bir kez daha yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Gazi Yavuz: ‘Çanakkale ruhu gibi ilelebet payidar kalacak’

Başkan Gazi Mehmet Yavuz, “Zafer Demokrasinin, Meydan Milletindir” diyerek elindeki tüm imkanlarla 15 Temmuz gecesi ülkemizi o hainlere bırakmayan tüm vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum. Tanka karşı dik duranlara, o yiğitleri doğuran eli öpülesi analara, Çanakkale ruhunu yaşatan her bir vatandaşımıza, ölüme meydan okuyan tüm canlara, darbeye darbe yapan korkusuzlara, kefenim sırtımda diyerek yola koyulanlara, gövdesini kurşuna siper eden yiğitlere sonsuz teşekkür ediyorum. O karanlık gecede eşlerini, çocuklarını, geleceğini ve umutlarını geride bırakarak mücadeleye koşan bu aziz milletin evlatlarına teşekkür ediyorum. 15 Temmuz gecesi Şanlıurfa'mızda da Demokrasi Meydanını doldurarak darbecilere geçit vermeyenler adını tarihe altın harflerle yazdırmışlardır. Canlarını hiçe sayarak darbecilere fırsat vermeyen bu şehrin bir evladı olmaktan büyük gurur duyuyorum. Bu düşüncelerle, o karanlık gecede vatan, millet ve milli iradesi uğruna gözünü dahi kırpmadan şahadete yürüyen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.