MAGAZİN
Giriş Tarihi : 20-07-2020 09:09   Güncelleme : 20-07-2020 09:09

Tuğba Ekinci’den Aslan Sayım’a özel Açılamalar!

Yeni single çalışması ile gündeme damga vuran şarkıcı Tuğba Ekinci, Aslan Sayım Show’a konuk boldu ve iddalı açıklamalarda bulundu.!

Tuğba Ekinci’den Aslan Sayım’a özel Açılamalar!

 

Yeni single çalışmanız hayırlı olsun projenin oluşumunu anlatır mısınız?

Tuğba Ekinci: Çok teşekkür ederim. Bir yıldır bu proje için çalışıyorum.  Özellikle şarkının alt yapısı için çok uğraşıldı günümüz pop müziklerinden farklı bir tarzda oldu. Söz yazarı bulmak çok zor Önce şarkının alt yapısını yani düzenlemesini yaptırdım. Daha sonra sözler yazıldı. Şarkının sözü Neslihan Oyal Bestesi Ebru Keskin ve Düzenlemesini Aram Özgüç üstlendi.

Nazan Öncel ile yeniden çalışmayacak mısın?

Tuğba Ekinci: Yoo biz Nazan hanımla her zaman çalışırız. Şarkılarımı istediğin zaman seslendiren bilirsin diyor.  fakat günümüzde pop müzik çok değişti Nazan hanımla çalışmak çok keyifli fakat bu proje için sözlerini yazdırmak çok ayıp olurdu çünki kendisi yaptığı  şarkıyı yazıyor hemde besteliyor. Ben bu şarkıyı yeni kuşak için farklı bir tarzda yaptım.

Klibinize bayıldım her zaman ki gibi iddalı bir klip olmuş Tuğba Ekinci klipleri hep dikkat çekici olmuştur. Klibinizi kim çekti? Kaç saat sürdü?

Tuğba Ekinci: klibim benim de içime sindi. 24 saat sürdü yani bir gün bayağı yorulduk çok güzel bir ekiple çalıştım klibimi sevgili Elif Demiralp ve ekibi çekti. Çok yetenekli bir bayan çok güzel işlere imza atıyor en son sevgili Murat Boz’un da klibini de o çekmişti. Ben birazcık zorlandım fazla dans ettim klibim çok hareketli oldu güzel oldu yönetmenim sayesinde avamlaştırmadan genç kuşağa uygun dinamik bir iş gerçekleştirdik.

 

Bunu sormadan geçemem klibinizde figüran kullandınız mı?

Tuğba Ekinci: hayır kullanmadım zaten belli oluyor her sahnede ben varım.

Şarkınızda Argo kelime kullanmanız. dikkatleri çeken bir nokta da bu oldu. Peki eleştiri alacağınızı düşünüyor musunuz?

Tuğba Ekinci: Yoo bu kelime zaten günümüzde çok kullanılıyor boş ver der gibi Öyle düşünmüyorum iki türlü yaptık zaten Bir tanesinde argo var diğerinde sal gitsin yaptık hangisini beğeniyorsalar onu dinlerler insanlar tabi Türk örf ve adetlerimiz Avrupa’yla kıyaslanamaz Her zaman tutucu tarafımız vardır. Çokta kötü bir şey değil iyi bir şey tabi bunu biraz yozlaştırmayalım yapmak lazım Televizyon ve radyolar da RTÜK yasaklıyorsa buna uyum sağlamak lazım itiraz etmemek lazım Ama biz genel olarak bu kelimeleri arkadaşlarımızın yanında ya daha rahat ortamlarda kullana biliyoruz bunuda YouTube ve sosyal medya için yaptım.

Neden hep kadınlar tarafından eleştiriliyorsunuz?

Kıskanıldığınızı düşünüyor musunuz?

Tuğba Ekinci: Yoo kadınların bakış açısı demekki erkeklerden daha değişik eleştirilmek benim dikkat çekmemi sağlıyor Buda benim için avantaj olsa gerek fakat keşke Avrupa’daki gibi eleştirileri dinlesek ve bu şekilde ilerlesek ama yine senin dediğin gibi Türkiye’de ki kadınlar kıskandıkları için eleştiriyorlar. Halbuki bütün kadınlar çok güzel bakımsız kadın kötüdür bakımlı kadınların hepsi benim için çok güzeldir yani onun için anlamış değilim neden öyle davrandıklarını

Türk halkı sizi en seksi kadınlardan biri olarak görüyor? Neden ekranda pek gözükmüyordunuz?Tuğba Ekinci: ekranlarda bir şey kaldı mı da ben çıkayım senin var mı gördüğün güzel bir program ya da bir şov Haber programları var sadece ve TV 8 de birkaç eğlenceli program var onların da jürileri var zaten bana ekranlardan çok teklif geldi özellikle evlendirme programlarından Ben kabul etmedim çünkü halka pekala bir verisi yok ben de kendimi kötü hissetmek istemem yoksa bugüne kadar bir çok programın sunucusu bendim Survivor geliyor her sene ama yine kabul etmiyorum yani bizler o programda çok görünmemiz hoş değil gibi geliyor bana oraya yeni çıkan isimler daha güzel Türkiye’de yeni bir şeyler yapmak isteyenler katılsınlar bence yani kendini tanıtmak isteyen insanların programı gibi geliyor bana

Müzikte bir görünüp bir kayboluyorsunuz neden?

Tuğba Ekinci: benim sanat hayatım dışında uğraştığım ticari işlerim var bu işte daha çok kâr ediyorum onun için olsa gerek tabi bir laf vardır hem namın hem Şahın yürüsün bazen hemen dikkat ediyorum hemen şarkı çıkartıyorum şahım yürüsün diye hayranlarımın yoğun ilgisi olduğunda tekrar yapmaya başlıyorum Ama şöyle bir şey var R&B Pop elektro işler yoğunlaştığı için heyecanlandım ve bu yüzden daha çok şarkılarla Beni göreceksiniz Fantazi pop müzikleri pek sevmem ve dinlemem eski pop yaylı müzik tarzı İbrahim Tatlıses tarzında yani arabesk şarkılar poplaştığında hoşuma hiç gitmez İbrahim Tatlıses‘i tabii ki çok beğenirim sesini çok severim ama pop müzikte istediğim Avrupai hava olmadığı için gelişmediği için İki yılda bir işler yaptım Ki benim yaptığım şarkılar her zaman farklı olmuştur şu an yapılan pop müziklerle benim eskiden yaptığım şarkılar aynıdır özellikle kondom şarkım istediğim tarzda olmuştur.ama günümüzde artık istediğim tarzda şarkılar yapıldığı için ben de ara vermeden sizlerle olacağım.