ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 27-07-2020 15:58   Güncelleme : 27-07-2020 16:19

Karaköprü Belediyesi bu binayı neden atıl bıraktı?

Hiç kullanılmadı atıl durumda bırakıldı. Karaköprü Belediyesi tarafından yaşam parkı içerisinde bulunan alanda inşaatı tamamlanan ve hiç kullanılmadan atıl durumda bırakılan binanın akıbeti merak konusu haline geldi.

Karaköprü Belediyesi bu binayı neden atıl bıraktı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ülke genelinde oluşturulması istenen Millet Bahçeleri birer birer faaliyete geçerken, Karaköprü’de bulunan yaşam parkı içerisindeki binanın yapıldıktan sonra atıl durumda bulunulması ilçe sakilerinin tepkisine neden oldu.

Yaşam parkı içeride bulunan binanın yapılmasının ardından hiç kullanılmadan adeta hayalet bir binayı andırdığını söyleyen ilçe sakinleri, milli servetin bu şekilde heba edildiğinin altını çizdiler. Bina için yüksek bir maliyet gerektiğini söyleyen vatandaşlar; “Millet için varız bizler vatandaşın bir kuruşunu heba etmeyeceğiz şeklinde söylemlerle seçim döneminde karşımıza çıkanlar, Başkan olduktan sonra ne yazık ki, söylemlerini bir tarafa bırakarak milletin parasını heba ediyorlar.

Sayın Cumhurbaşkanımız millet bahçelerinin oluşturulması yönünde verdiği talimatların ardından ülke genelinde birçok belediye hemen oluşturdukları alanlarla vatandaşların daha rahat hareket edebilecekleri millet bahçeleri oluşturuldu.

Karaköprü ilçemizde yaşam parkı adı altında oluşturulan alanda ne yazık ki, milletin paralarıyla yapılan bina, hiç kullanılmadan adeta kaderine terk edildi. Büyük masrafların yapıldığı binada kullanılan malzemelerinde birinci sınıf malzeme olması ise bu alanda ne denli büyük paraların aktarıldığının bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu bina hangi amaçla yapıldı? Ve neden kullanılmadı? Bu alana toplam ne kadarlık bir bütçe aktarıldı ve bu bina ne olarak kullanılacak? Yoksa yıkılacak mı? Bu ve benzeri sorular ı kime sorup cevap alacağımızı bilmiyoruz.

Karaköprü yeni gelişen bir ilçe, geçmişi eski olmayan ve Şanlıurfa’nın şehircilik anlamında en çok tercih edilen ilçesi. Fakat ne yazık ki belediye kaynaklı bazı yanlışlıklar ilçenin imajını sarsarak kötü bir şekilde anılmasına neden oluyor.

Az önce belirttiğimiz sorularımız için kimden bilgi alacağımızı da bilmiyoruz. Hiçbir belediye yetkilisi bu konuda açıklama yapmıyor. Bizler bu konuda bizzat Belediye Başkanının ilçe halkına mantıklı bir açıklama yapmasını bekliyoruz” şeklinde konuştular.