GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-07-2020 08:56   Güncelleme : 30-07-2020 08:56

Uygur; ‘Bayramlar birliktir sevgidir’

Urfa Kültürü Koruma, Yaşatma ve Sosyal Dayanışma Derneği, Başkanı İbrahim Uygur ve Dernek Kurucu Üyesi Mehmet Gök, Bayramların birlik kardeşlik ve sevgi olduğunu söyledi.

Uygur; ‘Bayramlar birliktir sevgidir’

Koronavirüs çerçevesinde girilen ikinci bayramın kurban bayramı olduğunu ve vatandaşların Kurban Bayramını eski bayramlardaki gibi rahat bir şekilde kutlayamadıklarını söyleyen Urfa Kültürü Koruma, Yaşatma ve Sosyal Dayanışma Derneği, Başkanı İbrahim Uygur ve Dernek Kurucu Üyesi Mehmet Gök, her şeye rağmen bayramların birlik sevgi ve kardeşlik yapısını ön plana çıkarttığını belirtti.

Bayramda sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmesinin son derece önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Uygur; “Dünyayı tehdit eden ve hızla yayılmaya devam eden bir hastalıkla mücadele ediyoruz.

Ramazan bayramında evlerimizden çıkma imkanımız olmadı. Fakat kurban bayramında böyle bir kısıtlama yok. Fakat bu rehavete kapılmamız anlamına gelmez. Bu salgını ciddiye almalıyız.

Bu Bayramda da başta hijyen kuralları, sosyal ve maske olmak üzere lütfen tüm kurallara uyalım. Çevremizde kuralları bozmaya çalışanları ise tatlı bir dille uyaralım. Daha sağlıklı bir kurban bayramı geçirmek için ulus olarak kurallara riayet edelim bayramı gerçek manasında bayram tadıyla yaşayalım. Şimdiden tüm hemşerilerimizin Kurban Bayramlarını kutluyoruz” şeklinde konuştu.