ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 06-08-2020 13:26   Güncelleme : 06-08-2020 14:25

Özel hastane ’de Covid-19 testinin 150 lira karşılığında yapıldığı iddia edildi.

Şanlıurfa’da skandallara rağmen faaliyet gösteren Özel ŞANMED Hastanesi’nde ruhsatsız ve geçerliliği olmayan Covid-19 testinin yapıldığı ve bunu 150 lira karşılığında yapıldığı iddia edildi.

Özel hastane ’de Covid-19 testinin 150 lira karşılığında yapıldığı iddia edildi.

 

Şanlıurfa’da yapılmaya başladığı andan itibaren skandallara konu olan Özel ŞANMED Hastanesi, dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü de fırsatçılığa çevirdi.

 

Özel ŞANMED Hastanesi, Türkiye’de sadece devlet hastanelerinde yapılan Covid-19 testini 150 liraya yaptığı öğrenildi. İddiaların sahibi vatandaş; “Özel ŞANMED Hastanesi 150 lira karşılığında Covid-19 testi yapıyor” açıklamasında bulundu.

 

ŞANMED Hastanesi Urfalıların Cebine Bu Kez de Koronavirüs ile Göz Dikti

Şanlıurfa’da vakaların arttığı son zamanlarda, ne olduğu, nereden geldiği belli olmayan testleri yapan ŞANMED Hastanesinin koronavirüsü bile fırsatçılığa çevirmesi hayrete düşürdü. Şanlıurfalının sağlığını da cebini de önemsemeyen ŞANMED Hastanesi yaptığı fırsatçılıklara bir yenisini daha ekeleyere bu vatandaşın cebine ve sağlığına bu defa da koronavirüs ile göz dikti.

 

İl Sağlık Müdürü Özel Hastanelerde Koronavirüs Testi Yapılmaz

 

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr. Emre Erkuş, “Şanlıurfa’da özel hastanelerde koronavirüs testi yapılıyorsa ruhsatsız ve geçerliliği olmayan testlerdi. Bakanlık tarafından koronavirüs testi için ruhsatlandırılan özel hastane yoktur.” açıklamasında bulundu.

 

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Soruşturma Başlattı

Sağlık Bakanlığı, özel hastanelere koronavirüs testi için ruhsat vermediği halde ŞANMED Hastanesi Urfalılara yaptığı koronavirüs testini nereden getirdi? Koronavirüs testi diye vatandaşları kandırıp, sahte testler mi yaptırıyor? Urfalı vatandaşları koronavirüs testi yapıyoruz diye soyan ŞANMED Hastanesi Başhekimi Ahmet İnan’ın yaptığı bu hukuksuzluğa neden müdahale edilmiyor? Gibi sorular henüz yanıtını bulmamışken, yaptığımız görüşmeler sonucunda Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü’nün vatandaşların şikayetlerini önemseyerek konu hakkında gerekli soruşturmanın başlatıldığı bilgisini verdi.

Sağlık Tüccarlarına Dur Denilmeli

 

Sadece Şanlıurfa’da değil Türkiye’nin tüm özel hastanelerinin koronavirüs testi uygulayıp uygulamadıklarının araştırılması gerekiyor. Yetkili kurumların bu konuya el atması, vatandaşların korkularından ve endişelerinden faydalanan bu tarz sağlık tüccarlarını gün yüzüne çıkarması için bir an önce çalışmalara başlaması gerekiyor.