KADIN
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

ŞANLIURFA’DA SOMUN İZDİHAMI

Şanlıurfa’da Regaip Kandili münasebetiyle, Merkezi Malatya’da bulunan Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı tarafından Balıklıgöl Dergah Camisinde bin adet Somuncu Baba Sebil ekmeği dağıtıldı. Yüzlerce çocuk ve vatandaş somun ekmeğinden almak için izdihama neden oldu.

ŞANLIURFA’DA SOMUN İZDİHAMI

Balıklıgöl Platosunda yatsı namazından sonra, Somuncu Baba Sebil ekmeği dağıtmak isteyen Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı, getirilen ekmekleri mübarek gecenin hürmetine vatandaşlara dağıtmak istedi.

 

Yüzlerce vatandaş kuyruğa girerek ekmeğin dağıtılmasını bekledi. Kılınan yatsı namazının ardından cemaatinde camiden çıkmasıyla birlikte ekmek dağıtımına başlandı.

 

Bir anda ekmeğe hücum eden çocuklar ve vatandaşlar izdihama neden oldu. Bazı çocuklar büyüklerinin arasında ezilme tehlikesi geçirirken, bazı çocuklar güçlükle ekmekten alarak kalabalığın arasından çıkmayı başardı.

 

Bir çok vatandaş ekmekten güçlükle de olsa alırken, bir çok vatandaş ise ekmeğin kendilerine kavuşamamasından yakındı. Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı yetkilileri, bin adet ekmeği yaklaşık 5 dakika süre içerisinde dağıttı.

 

Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, “Merkezi Malatya’nın Darende ilçesinde bulunan Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı olarak Regaip Kandili münasebetiyle yatsı namazı sonrası Dergah Camiinde somuncu baba sebil ekmeğinden dağıttık.

 

Vatandaşların yoğun ilgisi ile sürede yaklaşık bin ekmek tükendi. Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Şanlıurfa Şubesi yetkilileri olarak, insanlara şifa olsun diye geleneksel olarak yılın her mübarek günü ve gecelerde bu tür etkinlikler yapmaya devam edeceğiz” dediler.

 

HABER: İBRAHİM UYGUR

HABERİN VİDEOSU: