GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-08-2020 09:31   Güncelleme : 12-08-2020 09:49

ÇAKICI’YA ÇOK ÖNEMLİ ZİYARET

Alattin Çakıcı'nın Basın Danışmanı Gazeteci Ferhat Aydoğan yaptığı açıklamada, Kırımın Efsanevi Lideri Mustafa Kırımoğlu'nun , Alaattin Çakıcı ile , Alaattin Çakıcı'nın misafiri olarak teknesinde yemek yediklerini ifade etti.

ÇAKICI’YA ÇOK ÖNEMLİ ZİYARET

Sovyet zulminden dolayı dolayı vatanlarından sürgüne gönderilen Kırım Türk Halkı için dünya kamuyona açıklama yapan Çakıcı Avrupar Birliği ve Okyanus ötesindeki birleşik devletleri sert bir dille eleştirdi.

Sovyet zulmünden 75 yıldır vatandaşların sürgüne gönderilen , Kırım Türk Halkı için , sürekli Demokrasiden bahseden Avrupa Birliği'ne ve okyanus ötesindeki birleşik devletlere seslenen Çakıcı; 'Emperyalistler dünyanın her yerini doğalgaz ve petrol için kan gölüne çevirdiniz. Demokrasi ve insan hakları adına Kırım'ın işgalide neden sessiz kalıyorsunuz? Orada doğalgaz ve petrol olmadığı içinmi ? Nerede sizin teme hak, din ve vicdan özgürlüğünüz? Kırım Tatar Türkleri Müslüman oluşundan, insan hakları, din ve vicdan özgürlüğü söylemlerinizi difrizde dondurup suskunsunuz. Bu Dünyada her milletin yaşama hakkı vardır. Adaletsizliğe kafa kaldırma Ruslarda dahil... Dünya Kamuoyuna Saygılarımlar Arz ederim...' ederim dedi.