GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-08-2020 15:29   Güncelleme : 18-08-2020 15:29

Tanal’dan Şanlıurfa büyükşehir belediyesi için basın açıklaması

WHATSAPP'TAKİ TALİMATLA CHP’Lİ VEKİL ALEYHİNDE TT ÇALIŞMASI YAPTILAR!

Tanal’dan Şanlıurfa büyükşehir belediyesi için basın açıklaması

AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çalışanları ile AKP teşkilat mensupları, Whatsapp üzerinden verilen talimatla CHP’li Mahmut Tanal aleyhinde Twitter’da TT çalışması yaptı. Tanal, söz konusu talimat mesajlarını kamuoyuyla paylaştı.

 

 

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal ile borçlarından dolayı kapanma notasına gelen Şanlıurfaspor’la ilgili seçim öncesi verdiği sözleri tutmamakla suçladığı AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül arasında Twitter üzerinden sert bir tartışma yaşandı.

 

KİMLER YOK Kİ!

 

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çalışanları ve AKP Şanlıurfa İl Teşkilatı mensupları, “Utanmaz, arlanmaz!” ifadesiyle Beyazgül’e hakaret ettiğini savundukları CHP’li vekil aleyhinde sosyal medya üzerinden organize bir şekilde karalama kampanyası başlattı.

 

 

 

Tanal’ı hedef alanlar arasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Mahmut Uçmak, Yazılım Şube Müdürü Onur Kapaklı, Bilgi İşlem Daire Başkanı Mehmet Durak Akkaya, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Müdürü Sait Koyuncu, Büyükşehir İçsular Ulaşım Şube Müdürü Ahmet Çoban, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Ahmet Alpay, AKP Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız gibi isimlerin de yer aldığı görüldü.

 

WHATSAPP’TAN TT TALİMATI

 

Dün akşam saat 20:00’den itibaren ise CHP’li Tanal aleyhinde Twitter’da TT çalışması yapıldı.

 

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi personeli, belediye meclis üyeleri, AKP Şanlıurfa il ve ilçe teşkilat üyeleri, “#TanalUrfadanÖzürDile” şeklindeki hashtagin Türkiye gündemine girmesi için adeta seferber oldu. Tanal aleyhinde birlerce tweet atıldı.

 

 

CHP’li vekil Mahmut Tanal, kendisine yönelik karalama kampanyası başlatılması yönündeki talimatın Whatsapp üzerinden verildiğini duyurdu.

 

Twitter hesabından Şanlıurfa Büşükşehir Belediyesisi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Müdürü Sait Koyuncu’nun “Değerli Büyükşehir Ailemiz, hep birlikte bu akşam saat 20:00’de Twitter Türkiye Gündemi çalışması yapacağız. Hep birlikte kendi yorumlarımızla birlikte kendi yorumlarımızla ve üstteki fotoları kullanarak…” şeklindeki Whatsapp mesajı ile AKP teşkilatının “Değerli AK NEFER Ailemiz, hep birlikte bu akşam saat 20:00’de Twitter Türkiye Gündemi çalışması yapacağız. Hep birlikte kendi yorumlarımızla ve üstteki fotoları kullanarak… #TanalUrfadanÖzürDile hashtaglerini kullanarak tweet atalım lütfen…” şeklindeki Whatsapp grup gönderisini paylaşan Tanal, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çalışanları ve AKP Şanlıurfa teşkilat üyelerine verilen talimatla Twitter’da aleyhimde kampanya başlatıldı. Böyle deşifre oldular. Topunuz gelin! 657’ye tabi belediye personeli, yönlendirmeyle suç işliyor. Hesaplaşacağız! Halka hizmet yerine Twitter’ın başına oturup beni hedef aldılar, hakaret yağdırdılar” ifadelerini kullandı.

 

Şanlıurfalı vatandaşlar ve Şanlıurfaspor taraftarları Tanal’a destek verirken, aslen Şanlıurfalı olan CHP’li vekil, “Şanlıurfa’da AKP’lilerin kimyasını bozdum! Foyalarını ortaya çıkarttıkça, halkı hizmetten mahrum bıraktıklarını deşifre ettikçe saldırganlaştılar” diyerek, Şanlıurfa’nın sorunlarını gündeme getirmekten vazgeçmeyeceğinin altını çizdi.