SPOR
Giriş Tarihi : 23-08-2020 20:43   Güncelleme : 23-08-2020 20:43

Amedspor'un yeni başkanı Vechettin Alsaç seçildi

Amed Sportif Faaliyetler 4’üncü Olağanüstü Kongresi’ni gerçekleştirdi. Kongrede iş insanı Vechettin Alsaç kulüp başkanı seçildi.

Amedspor'un yeni başkanı Vechettin Alsaç seçildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci  Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Amed Sportif Faaliyetler, 4’üncü Olağanüstü Kongresi’ni Talaytepe’de bulunan Şeymus Özer Spor Tesisleri’nde gerçekleştirdi. Kongreye, kentteki sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve iş insanları katıldı. Kongre, divan üyelerinin seçilmesinin ardından 4 yıl önce yaşamını yitiren kulüp kaptanı Şeymus Özer için yapılan saygı duruşuyla başladı.

 

Divana başkanlık yapan Diyarbakır Barosu Başkanı Cihan Aydın Amedspor’un barışçıl felsefesinin dalga dalga tüm Türkiye stadyumlarına yayılacağını söyledi.

 

Aydın’ın konuşmasının ardından denetim ve faaliyet raporları okundu.

 

Amedspor eski başkanı Metin Kılavuz da karantina olmasından kaynaklı Zoom üzerinden katılımcılara seslendi. Kılavuz, son süreçte Amedspor’u hep bir kriz havasıyla yönettiklerini belirtti. Önceki dönem Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun sanayi bölgesine yaptığı ziyaret sırasında ‘Amedspor küme düşecek’ dediğini aktaran Kılavuz, “Amedspor düşmedi ama kendisi düştü” ifadelerini kullandı.

 

Kılavuz’un konuşmasının ardından divana liste verildi. Tek liste ile gidilen seçimde yapılan açık oylama sonucunda İş insanı Vechettin Alsaç kulüp başkanı seçildi.

 

Seçim ardından kısa bir konuşma yapan Alsaç, Amedspor'un özgün duruşundan taviz vermeden ve eksen kayması yaşanmadan sonuna kadar mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti.