GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-09-2020 10:39   Güncelleme : 04-09-2020 10:39

SUYU GETİRMEYEN AKP’Lİ BELEDİYE CHP’Lİ TANAL’I GÖREVE ÇAĞIRDI! 

AKP’Lİ BELEDİYE YETKİLİSİ, “MAHMUT TANAL YAPSIN” DEYİNCE… 

SUYU GETİRMEYEN AKP’Lİ BELEDİYE CHP’Lİ TANAL’I GÖREVE ÇAĞIRDI! 

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi verdiği içme suyu sözünü tutmayan AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ yetkilisi, azarladığı vatandaşa “Mahmut Tanal gelsin kuyunuzu yapsın” dedi. Tanal’ın cevabı sosyal medyada gündem oldu…
Şanlıurfa’nın içme suyu, elektrik, yol ve altyapı sorunları bitmek bilmiyor. 
AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi verilen sözlere rağmen Harran’ın Tanınmış köyüne bağlı Küme Evler mezrasında içme suyu şebekesi hattını tamamlamadı. 
CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, geçtiğimiz günlerde konuyu Twitter, Facebook ve Instagram hesaplarından gündeme getirerek,  “2014’te seçimde Erdoğan’a oy verilmesi için ŞUSKİ, Harran Tanınmış Köyü 4. Mahallesine ‘evlere su getireceğiz’ diyerek malzeme bıraktı. 7 yıl geçti, malzemeler paslandı ama su hala bağlanmadı. Kuyuyu da halk kendisi yaptı. Her şey hazır. E ne duruyorsun ŞUSKİ, helva yapsana?” paylaşımını yaptı. 

ŞUSKİ YETKİLİSİ: MAHMUT TANAL YAPSIN! 
Tanal’ın bu paylaşımının ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) ekipleri mezraya giderek incelemelerde bulunurken, mezra sakini bir vatandaşın sorunu aktarmak için yanına gittiği Harran’daki ŞUSKİ yetkilisinin, “Bizi şikayet ettiniz. Mahmut Tanal gelsin, kuyunuzu yapsın” dediği ortaya çıktı. 

TANAL: YETKİYİ BANA VERİN KÖYLERDE SU SORUNU KALMAZ 

Halktan toplanan vergilerin aktarıldığı ŞUSKİ’nin yetkilisinin bu tavrını sosyal medya hesaplarından gündeme taşıyan CHP’li Tanal, “ŞUSKİ yetkilisi, ‘Bizi şikayet ettiniz. Mahmut Tanal gelsin, kuyunuzu yapsın’ demiş. Tamam kabul. O koltukları bırakın, istifa edin, tüm yetkileri Mahmut Tanal'a devredin, bakalım Urfa'da suyu olmayan tek köy kalıyor mu? Yazıklar olsun! Bir suyu bağlayamadınız” şeklinde çağrıda bulundu. 

BAŞARISIZLIĞIN, İŞ BİLMEZLİĞİN İTİRAFI  

Aslen Şanlıurfa doğumlu olan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, ŞUSKİ yetkilisinin sözlerinin AKP’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin başarısızlığının, iş bilmezliğinin itirafı olduğunu kaydederek, “Kalkıp seçim öncesi Küme Evler mezrasına malzeme getirmişler. Kuyuyu zaten vatandaşlar kendileri hazırlamış. ŞUSKİ ekipleri basit bir çalışmayla suyu bağlamak yerine 7 yıldır vatandaşları oyalıyor. Vatandaşın mağduriyetini gündeme getirdim. İktidar gücünü arkasına alan, kaynak üstüne kaynak aktarılan ŞUSKİ’nin sorumlusu ise sorunu çözeceğine mağdur vatandaşları azarlıyor, ‘Mahmut Tanal gelsin, yapsın’ diyor. Bu ifadeyle başarısız olduklarını, en ufak bir problemi daha çözemediklerini kabullenmiş oldular. Madem beceremiyorsunuz, Mahmut Tanal’ı göreve çağırıyorsunuz, o zaman yetkilerinizi bizlere devredin. Sadece 10 haneli Küme Evler mezrasının değil, Şanlıurfa’daki tüm köylerin içme suyu sorununu çözelim. Şanlıurfa halkı, ağlaşın, hakkını arayanları azarlayın diye size oy vermedi. Her türlü imkan elinizde. Temiz ve sağlıklı suya erişim temel bir haktır. Hemşerilerimi içme suyundan bile mahrum bırakanların biran önce istifa edip gitmesi gerekiyor” dedi.